Před Národní radou Slovenské republiky v Bratislavě i dnes pokračují protesty proti opatřením vlády proti epidemii koronaviru. (Foto: Youtube)

I dnes dopoledne se před slovenským parlamentem sešly stovky lidí. Na protest dohlížejí policejní těžkooděnci.

Protestující před budovou parlamentu očekávají, jak dopadne hlasování o novele, která prosazuje, aby se při tvorbě nových protikoronavirových opatření přihlíželo na digitální covid průkaz.

Ten bude obsahovat informace o tom, kdo byl naočkován a kdo ne, výsledky testování nebo údaje o překonaném covidu-19.

Protestujícím se nelíbí tato novela a požadují, aby nebyla schválena. Kritizují vládu i poslance a tvrdí, že ti nerespektují jejich ústavní práva.

Někteří používají slova jako občanská válka nebo očkovací fašismus. Mají dost testování a nošení roušek. Dokonce přesvědčují policisty, aby si sundali přilby a připojili se k protestu.

Před Národní radou jsou slyšet výkřiky jako „hanba“ nebo „nevzdáme se.“ Protestující drží v rukách státní vlajku i transparenty.

Zmiňme, že protesty začaly včera ráno, kdy se dav protestujících dostal až před vstupní dveře parlamentu. Během včerejších protestních akcí byly zaznamenány konfliktní situace mezi demonstranty a policií i novináři. Policie později zakročila a vytlačila demonstranty zpřed vchodu do budovy pod schody vedoucí k Národní radě.

Zdroj: snews.com