Čím více se zabýváte ovládáním mysli, tím více si musíte myslet, že existuje nějaký koordinovaný plán, který je realizován již velmi dlouho a jehož cílem je učinit z lidí nemyslící stroje. Po celou dobu, co jisté skupiny usilují o ovládnutí mas, snaží se o ovládnutí mysli jedinci, kteří zkoumají lidské chování v zájmu toho, aby podřídili celé masy vůli úzké „elity“. Nyní se nacházíme v nebezpečné fázi, v níž ovládání mysli vstoupilo do hmotné, vědecké dimenze, jež by se mohla stát permanentním stavem, pokud si neuvědomíme, jaké nástroje používí technokratická diktatura, ochromující postupně celý svět.


Moderní metody ovládání mysli jsou jak technologické, tak psychologické povahy. Testy dokazují, že pouhým odhalením metod ovládání mysli mohou být její účinky redukovány nebo eliminovány, přinejmenším v reklamě a propagandě. Složitější je bránit se fyzickým dopadům, které vojensko-průmyslový komplex neustále vyvíjí a zdokonaluje.

1. Vzdělání – Jde o nejzjevnější, přesto dosud nejzáludnější metodu. Největším přáním budoucích diktátorů vždy bylo „vyškolit“ přirozeně vnímavé děti, a proto se tato metoda stala hlavní součástí všech komunistických a fašistických diktatur. Nikdo neodhalil podstatu moderního vzdělávání lépe než Charlotte Iserbyt – chcete-li se více seznámit s těmito postupy, stáhněte si zdarma PDF její knihy The Deliberate Dumbing Down of America ( Promyšlené ohlupování Ameriky), která odhaluje, jak globalizace vede k budoucnosti, v níž budou produkováni servilní trubci, ovládaní plně vzdělanou, informovanou elitou.

2. Reklama a propaganda – Edward Bernays je považován za zakladatele spotřebitelské kultury, jejímž základním cílem je mířit na lidské sebevědomí (anebo jeho nedostatek) s tím, že chtění se mění v potřebu. Původně se to týkalo například cigaret. Bernays nicméně uvedl ve své knize Propaganda z roku 1982, že „propaganda je výkonným nástrojem neviditelné vlády“. Je to zřetelné v dnešních policejních státech a rostoucí práskačské kultuře, zabalené do pseudo-vlastenecké války s terorismem. Postupující unifikace médií umožňuje korporacím, aby prorůstaly s vládou, která dnes využívá princip umístění propagandy. Tištěná média, filmy a televizní zpravodajství dnes mohou uceleně vytvářet jednotné poselství, jež má zdánlivě punc pravdivosti, neboť vychází současně z tolika různých zdrojů. Jakmile se jedinec ztotožní s hlavním „poselstvím“, bude jeho otisk nacházet všude. A to se ještě nebavíme o podprahových signálech.

3. Prorocké programování – Mnozí lidé jsou dosud přesvědčeni, že nic takového jako prorocké programování neexistuje. Doporučuji všem, aby si prošli veškerou dokumentaci, kterou shromáždil Alan Watt, a změnili svůj názor. Prorocké programování má své kořeny v převážně elitářském Hollywoodu, jehož filmy nabízejí ohromnou vizi toho, kam naše společnost směřuje. Vzpomeňte jen na knihy a filmy, o kterých jste si mysleli, že jsou za vlasy přitažené či že se jedná o pouhé „sci-fi“, a podívejte se zblízka na dnešní společnost. Chcete-li konkrétní příklady, server Vigilant Citizen je výborným zdrojem, díky němuž začnete patrně vnímat „zábavu“ ve zcela jiném světle.

4. Sport, politika, náboženství – Některých z vás by se mohlo dotknout, jsou-li náboženství a dokonce i politika chápány spolu se sportem jako metody ovládání mysli. Jejich hlavní cíl je však stejný: rozdělit a ovládnout. Metody jsou poměrně jednoduché: narušit přirozenou tendenci lidstva spolupracovat v zájmu přežití a naučit je vytvářet týmy zaměřené na dominanci a vítězství. Sport hrál vždycky roli hlavní kratochvíle, jež z kmenových tendencí vytváří nedůležitou událost, která v dnešní Americe nabyla absurdních rozměrů, kdy propuknou protesty, jakmile nějaká sportovní celebrita opouští město, zatímco základní lidské hodnoty, jako je svoboda, jsou považovány za nepodstatné. Politický diskurz se odehrává výhradně v pravolevém  paradigmatu snadno ovladatelné opozice, zatímco náboženství je v pozadí téměř jakékoli války.

5. Potraviny, voda a vzduch – Aditiva, toxiny a další jedy v potravinách doslova mění chemické složení mozku v zájmu dosažení poslušnosti a apatie. Fluorid v pitné vodě prokazatelně snižuje IQ; aspartam a glutaman sodný jsou excitotoxiny, které dráždí mozkovou buňky tak intenzivně, až odumřou; a snadno dostupné rychlé občerstvení, které obsahuje tyto jedy, vytvořilo populaci, která postrádá jakoukoli motivaci žít aktivním způsobem života. Většina současného světa je dokonale uzpůsobena k pasivnímu vnímání – a přijímání – diktátorské elity. A jestliže se rozhodnete, že budete pečlivě hlídat své stravování, jsou připraveni postříkat populaci ze vzduchu.