Rusko nejspíše do týdne rozhodne o rozmístění jaderných zbraní v Latinské Americe. (Foto: Flickr)

Rusko tento týden rozhodne o rozmístění jaderných zbraní ve Venezuele
Rusko je připraveno přijmout rozhodnutí o rozmístění jaderných zbraní, raket, vojenských základen a infrastruktury v zemích Latinské Ameriky poté, co USA a NATO poskytnou písemnou oficiální odpověď na ruské požadavky na bezpečnostní záruky.

Vzhledem k rozhovorům, které proběhly 12. a 14. ledna a které USA a NATO sabotovaly, tyto země oficiálně odmítnou poskytnout Rusku jakékoli bezpečnostní záruky.

Prozatím je známo, že Rusko již vedlo předběžná jednání s Venezuelou a Kubou o možném rozmístění ruské vojenské infrastruktury na území těchto států, uvádí web Avia.pro.

Svědčí o tom skutečnost, že Caracas již potvrdil svou připravenost poskytnout Rusku potřebnou podporu v případě, že venezuelská administrativa obdrží oficiální žádost Ruska.

Vzhledem k jednoznačnému ohrožení národní bezpečnosti a suverenity Ruska by rozhodnutí o rozmístění ruských vojenských základen ve Venezuele a na Kubě mohlo být přijato během jednoho týdne. Zdá se, že Rusko bude nejprve jednat o možnosti rozmístit v latinskoamerických zemích strategické bombardovací letouny.

Dne 24. ledna vedl ruský prezident Putin telefonický rozhovor s tímto kubánským protějškem Miguelem Diaz-Canelem Bermudezem.

Zdroj: pravda.ru