Velvyslanectví RF ve Washingtonu označilo za nepodložená nová obvinění ze „zasahování do voleb“, která byla předložena občance Ruska Jeleně Chusjanovové.

„Roztočený setrvačník sankcí si vyžaduje stále nová „odůvodnění". Dalo se čekat, že se nadcházející mezivolby také stanou vhodnou záminkou pro nové útoky na Rusko a připisování nám „dalšího zasahování", uvádí se v prohlášení velvyslanectví.

„Nehledě na mnohokrát vyhlášenou ochotu naší země konstruktivně spolupracovat v otázkách spojených s kybernetickou bezpečností, někteří politici a byrokrati ve Washingtonu dávají přednost neodůvodněným obviněním. Nepředkládají se přitom žádné důkazy. Stále tatáž heslová diplomacie," podotkli na velvyslanectví.

Ministerstvo spravedlnosti USA předložilo obvinění ze spiknutí s cílem „zasévat nepokoj v politickém systému USA" za pomoci „šíření dezinformace" a „provokování sporů" o širokém spektru aktuálních otázek proti 44leté pracovnici společnosti Project Lakhta Jeleně Alexejevně Chusjanovové. Jde mj. o kontrolu prodeje a nošení zbraní a o imigraci. Řízení proti občance Ruska bylo zahájeno u soudu města Alexandrie ve státě Virginie. Podle informace obžaloby byla obyvatelka Petrohradu hlavní účetní této společnosti. Přitom, jak oznámil rezort, „obžaloba neobsahuje žádné údaje o tom, že Chusjanovová nebo celé to spiknutí nějak ovlivnily výsledky voleb".

Prezident USA Donald Trump dříve prohlásil, že Ruska nemá žádný vztah ke štábu jeho předvolební kampaně z roku 2016.