Zprávy o tom, že ruského vědce, spojeného s vývojem nervového prostředku A-234 („Novičok“), srazilo auto, uvedly západní konspirační teoretiky do totálního kolapsu.

Vědce Vladimira Ugleva v úterý srazilo auto, když přecházel silnici u jeho domu v černomořském letovisku Anapa. Mohlo by to být bráno téměř bez povšimnutí jako místní událost, kdyby Uglev nedal nedávno kontroverzní rozhovor kanálu BBC. V něm tvrdil, že se podílel na vývoji nervového prostředku, o kterém britská vláda prohlašuje, že jím byl v Salisbury otráven před měsícem bývalý ruský špión Sergej Skripal a jeho dcera.

Příběh není tak hrozivý, jak se může na první pohled zdát. Řidič auta, který vědce srazil, byl údajně sedmdesátiletý místní, který Uglevovi nabídl za incident kompenzaci a řekl, že byl před nehodou rozrušený.

Podle zpráv z ruských sdělovacích prostředků je Uglev hospitalizován s lehkými zraněními, ale je v pořádku a údajně nevěří, že ho důchodce srazil úmyslně. Ve skutečnosti řekl, že to byla „určitě nehoda".

Zdá se, že je všechno v pořádku, a že vše skončí dobře, že? Ani náhodou. Podívejte se, jak se k tomu vyjádřili konspirační teoretici:

Mnozí z nás si lámou hlavu nad tím, jak se odvážil promluvit. Nyní můžeme vidět, že to bylo tak nebezpečné, jak jsme se obávali.

Pouze náhoda? Ani náhodou. Ruského vývojáře nervového prostředku „Novičok", který byl použit ve Velké Británii, se pokusili zabít a byl hospitalizován s vážnými zraněními po tom, co ho srazilo auto když přecházel ulici, a přežil to!!!!!

Srazili ho autem na přechodu poblíž Anapy. Řidiči bylo 70 let a Uglev řekl, že je to „určitě náhoda". Kreml nemá ve zvyku využívat postarší atentátníky, aby pobíhali v pobřežních střediscích a donášeli.

Zdroj: metro.co.uk