Nejlepší světový tenista požádal o zvláštní povolení ke vstupu vzhledem k zákazu vstupu do USA pro neočkované cizince. (Foto: Flickr)

Novak Djokovič se formálně odhlásil z losování turnaje v Indian Wells, což podle organizátorů naznačuje, že žádost světové jedničky o výjimku z očkování proti COVID-19 pro vstup do Spojených států mohla být neúspěšná.

Srbský tenista, jeden z nejvýznamnějších sportovců, který není proti viru očkován, požádal minulý měsíc americkou vládu o zvláštní povolení hrát na turnajích ATP Masters v Indian Wells a Miami.

Světová jednička Novak Djokovič se odhlásil z BNP Paribas Open 2023. S jeho odstoupením se do startovního pole přesouvá Nikoloz Basilašvili,“ uvedli organizátoři v nedělním pozdním prohlášení.

USA v současné době zakazují neočkovaným cizincům vstup do země, přičemž se očekává, že tato politika bude zrušena, až vláda 11. května ukončí vyhlašování mimořádné situace COVID-19.

Djokovič se od roku 2019 nezúčastnil turnajů ATP Masters v Indian Wells a Miami, dvou největších turnajů v kalendáři ATP známých jako „Sunshine Double“.

Nikdo z Djokovičova týmu nebyl bezprostředně k dispozici, aby se k odstoupení vyjádřil.

Minulý pátek napsali floridští senátoři Rick Scott a Marco Rubio dopis prezidentovi USA Joeovi Bidenovi, v němž ho vyzvali, aby žádosti o výjimku vyhověl.

Ředitel turnaje v Indian Wells Tommy Haas, Americká tenisová asociace a US Open patřili k těm, kteří rovněž doufali, že 22násobnému grandslamovému šampionovi bude povolena účast.

Ve středu, kdy turnaj v jihokalifornské poušti začíná, by byl velkým favoritem na zisk svého šestého titulu v Indian Wells.

Djokovič, který byl vyřazen z loňského Australian Open kvůli neočkování a nebyl vpuštěn do USA na US Open 2022, prohlásil, že raději vynechá grandslamy, než aby měl šanci na COVID-19.

Zdroj: aljazeera.com