Podle nejaktuálnějšího průzkumu amerického institutu Pew Research Center z 23. září je pouze 44 % dospělých ve Spojených státech spokojeno s pracovním výkonem amerického prezidenta Joe Bidena, naopak 53 % vyjádřilo nesouhlas. (Foto: Flickr)

Od července letošního roku podpora Bidena prudce klesla. Veřejné mínění bylo získáno prostřednictvím dotazování 10,371 dospělých v USA od 13. do 19. září.

Celkově důvěra Američanů v úředníky obou stran klesá. Od dubna důvěra Američanů klesla o 5 procent ve vůdce Republikánské strany a rovněž důvěra ve vůdce Demokratické strany se snížila o 11 procent.

Důvěra Američanů v opatření Bidenovy administrativy k prevenci a kontrole pandemie se snížila z 65 % v březnu na 51 %. 48 % lidí uvedlo, že má důvěru v hospodářskou politiku Bidena a 51 % lidí ji nepodporuje.

45 % respondentů uznala rozhodnutí Bidena v zahraniční politice, 54 % uvedlo, že si není jistých. Pokud jde o národní jednotu, pouze 34 % respondentů se domnívá, že země bude jednotnější pod vedením prezidenta Bidena, avšak 66 % lidé řeklo, že nemá důvěru.

Zdroj: reuters.com