Prezident Čečenska Ramzan Kadyrov pozval, po výzvě Joe Bidena na Valném shromáždění OSN k obraně práv sexuálních menšin „od Čečenska po Kamerun“, amerického prezidenta k návštěvě Čečenska. (Foto: Flickr)

Kadyrov v reakci na Bidenovu výzvu řekl, že ve své vlasti nemá „žádné kohouty“ – pouze „kuřecí manžele“.

„Vůdce nejproblematičtější a nejagresivnější země světa, rozhořčený všemi muslimskými státy a brázdící arabský svět leteckými pumami, Biden, který hanebně stáhnul vojáky z Afghánistánu, zcela bez důvodu, najednou začal zmiňovat Čečenskou republiku,“ píše Kadyrov na svém telegramovém kanálu.

Podle něj se lidé ještě nevzpamatovali z řady směšných výroků a činů Bidena jako prezidenta USA a ten už „potěšil svými novými podivnými a absurdními výroky“.

„Biden učinil tak absurdní prohlášení, v reakci na které ho mohu pozvat pouze do naší republiky, aby na vlastní oči viděl, že v Čečenské republice nejsou žádní kohouti a není tam ani takové slovo. Místo toho máme kuřecí manžele,“ řekl prezident Čečenska a ilustroval svůj text dvěma smějícími se úsměvy.

Americký vůdce nastolil téma práv sexuálních menšin během svého projevu na 76. zasedání Valného shromáždění OSN.

Joe Biden vyzval světové společenství, aby se postavilo za LGBT lidi, aby mohli „žít otevřeně, v lásce a beze strachu“ kdekoli, „ať už je to Čečensko, Kamerun nebo jakákoli jiná země“.

Evropská unie dříve uvalila na některé čečenské úředníky sankce za obvinění z poprav, mučení a pronásledování LGBT lidí. A

americká televizní stanice HBO vysílala film, ve kterém zástupci LGBT komunity hovořili o druhu násilí, kterému v Čečensku čelili. Kadyrov tyto informace popřel, autory takových materiálů označuje za zkorumpované.

Zdroj: pz.cz