Obec Toulouse tvrdí, že s těmito billboardy umístěnými na soukromém pozemku nemůže nic dělat. (Foto: Twitter)

V Toulouse se odpůrci očkování opět dostali do zpráv díky kontroverznímu plakátu. „1 kardiovaskulární nehoda na 100 injekcí: zdraví našich dětí je lepší než experimentální vakcíny“, stojí na billboardu ve čtvrti Trois Cocus.

Plakát podepsaný kolektivy Réinfo Covid a Réinfo Santé a jistou nezávislou vědeckou radou, který mnozí chtějí v růžovém městě odstranit.

„Pane starosto @jlmoudenc, nemůžete nechat toto zavádějící a manipulativní sdělení, které vytvořila konspirační organizace se sektářskými tendencemi, bez trestu,“ napsal na Twitteru mediální lékař Jérôme Marty, který se obrátil i na Řád lékařů.

Podobná kontroverze se odehrála v červenci

Podobný plakát vzbudil podobný rozruch na začátku července. Tentokrát bylo na tomto billboardu umístěném na Boulevard de l’Embouchure napsáno: „Očkování Covid: jeden vážný nežádoucí účinek ze sta, a kdyby to bylo vaše dítě“. Podepsaly ji stejné skupiny.

Již v červenci se obce na toto téma dotazovali naši kolegové z France 3, kteří napsali: „Radnice v Toulouse již odpověděla, že nemůže zasáhnout, protože plakáty byly umístěny na billboardech v soukromém vlastnictví, ale ujistila je, že záležitost předá právnímu oddělení, aby získalo více informací.“

Zdroj: lindependant.fr