Syrská armáda ve čtvrtek v obci Nayrab provincie Idlib odráží hromadný útok protureckých bojovníků, probíhají zuřivé boje za podpory letectva a dělostřelectva, informuje o tom rozhlasová stanice Sham FM. (Foto: Youtube)

„Syrská armáda u obce Nayrab západně od města Sarakíb provincie Idlib odráží útoky ozbrojených skupin, které podporují turečtí okupanti. Probíhají zuřivé boje, které jsou doprovázeny dělostřeleckými a leteckými útoky na pozice radikálů,“ uvádí korespondent rozhlasové stanice.

Podle informací se radikálové neúspěšně pokusili probít u obce Nayrab, syrské armádě se podařilo zlikvidovat několik kusů vojenské techniky a několik radikálů.

Stanice uvádí, že se radikálům nepodařilo obsadit nové obce.

Syrský prezident Bašár Asad v pondělí oznámil, že syrská armáda pokračuje v osvobozování provincií Aleppo a Idlib nehledě na reakci Turecka.

9. února Generální štáb syrských ozbrojených sil oznámil osvobození více než 600 km2 od teroristů během vojenských operací v provinciích Aleppo a Idlib a vojska postupující z východu provincie Idlib se setkala s jednotkami postupujícími od jihu provincie Aleppo.

Armáda osvobodila klíčová města Sarakíb na křižovatce mezinárodních silnic M4 (Latákie – Aleppo) a M5 (Damašek – Aleppo) a velké město Maarat an-Numán. Syrská armáda také zavedla kontrolu nad celou dálnicí Damašek-Aleppo (M5) s výjimkou pouze malého úseku poblíž města Maarat an-Numán, který je blokovaný tureckou armádou.