Letadla Su-24 ruského letectva zaútočila na teroristy, což umožnilo syrské armádě odrazit jejich útok. Informuje o tom ruské Centrum pro usmíření znesvářených stran. (Foto: Wikipedia)

„Aby se zabránilo přemísťování gangů hlouběji na syrské území a na žádost syrského velení, zaútočila letadla Su-24 ruských leteckých sil na ozbrojené formace teroristů,“ uvádí se.

Dodává se, že syrské jednotky tak byly schopny odrazit všechny útoky a zničit několik kusů techniky bojovníků – jeden tank, šest bojových vozidel pěchoty a pět pickupů vyzbrojených zbraněmi velkého kalibru.

„Dne 20. února ve směru (na vesnici, pozn. red.) Qminas- Nayrab provedly teroristické gangy proti Syrské arabské armádě několik masivních útoků za použití velkého množství obrněných vozidel. Bojovníci byli podporováni palbou tureckého dělostřelectva, což umožnilo teroristům prorazit obranu syrské armády,“ uvádí se v prohlášení.

Dříve média informovala, že Ozbrojené síly Damašku odrážejí masivní útok bojovníků u obce Nayrab v provincii Idlib. Dodávalo se, že je podporovala turecká strana. Podle informací se syrské armádě podařilo zlikvidovat útočníky a zachovat kontrolu nad osadou.