Ruský prezident Vladimir Putin dnes prohlásil, že „globalistický“ světový řád je „totalitní“ a „brzdí tvůrčí úsilí“. (Foto: Twitter)

Putin se takto vyjádřil během fóra v Moskvě.

Známý vůdce prohlásil, že Západ dosáhl své globální převahy pouze díky historickému drancování jiných národů a nemá morální právo prosazovat na planetě unipolární model.

„Model totální nadvlády takzvané ‚zlaté miliardy‘ je nespravedlivý. Proč by měla tato ‚zlatá miliarda‘ mezi obyvateli planety dominovat ostatním a vnucovat jim svá vlastní pravidla chování?“ uvedl. Putin se zeptal.

„Tento model, založený na iluzi ‚výlučnosti‘, rozděluje lidi na prvořadé a druhořadé, a proto je ve své podstatě rasistický a neokoloniální,“ dodal.

„A globalistická, údajně liberální ideologie, která je jeho základem, stále více nabývá rysů totalitarismu a brzdí tvůrčí úsilí, svobodnou historickou tvorbu,“ tvrdil Putin.

Ruský prezident dále zdůraznil svůj názor, že globalistický světový řád je postaven na vykořisťování jiných zemí.

„Tato ‚zlatá miliarda‘ se samozřejmě nestala ‚zlatou‘ náhodou. Dosáhla toho hodně. Své pozice však nezaujala jen díky realizaci některých myšlenek, ale do značné míry díky okrádání jiných národů – jak v Asii, tak v Africe. To se stalo.“

Poté prohlásil, že západní elity jsou vyděšené z toho, že jejich globální řád je demontován.

„Bez ohledu na to, jak moc se západní a takzvané nadnárodní elity snaží zachovat stávající řád věcí, přichází nová éra, nová etapa světových dějin. A pouze skutečně suverénní státy mohou zajistit vysokou dynamiku růstu a stát se příkladem pro ostatní,“ řekl Putin.

Jak jsme již dříve zdůraznili, Putin důsledně obviňuje Západ z jeho vlastního pádu.

Již v březnu pronesl projev, v němž obvinil „západní vládnoucí elitu“ ze vzniku ekonomických potíží, které dopadají na obyvatele Evropy a Spojených států.

V loňském roce kontroverzní silák odsoudil Západ jako „naprosto šílený“ za to, že dovoluje učit děti, že neexistuje biologické pohlaví, a prohlásil, že probuzené křížové tažení proti tradičním genderovým rolím „rozvrací lidskou přirozenost“.

Zdroj: zerohedge.com