Americký novinář Tyler Rogoway označil šest faktů o ruském „nedoceněném“ stíhacím letounu Su-57, o kterých lidé mohou nevědět.

„V nějaké míře T-50/Su-57 je nedoceněným letounem," zdůrazňuje Rogoway.

Za prvé, letadlo má umístěné po stranách aktivní elektronické skenovací radary, zatímco podobná letadla mají tento doplněk jen na nosu. Radar zlepšuje schopnost Su-57rozpoznávat protivníka v boji, což také dovoluje provádět speciální letecké manévry „lépe než jiný nejbližší protivník", uvádí se ve článku The War Zone Monday.

Stíhačka také má moderní systém 101KS Atoll, který dovoluje pilotovi kontrolovat vzdušní prostor v optickém rozsahu a také braní letadlo před útokem raket. Systém má snímače pohybu a infračerveného vidění.

Su-57 má „věže, které střílí laserem na protivníka, aby ho oslepily a zbavily se ho", dodává The War Zone Monday.

Jako jeho předchůdci, Su-57 může vzlétat a přistávat na drsné dráze.

Motor letadla má 3D řízení vektoru tahu. Uvedení do provozu vektorového tahu s funkčními motory bylo pro čínské inženýry složité, kteří ještě neměli motory podobného typu na vlastních J-20.

​Ve vnitřní části pro zbraně se nachází mezi čtyřmi až šesti raketami vzduch-vzduch středního dosahu či pravděpodobně menší počet řízených bomb s větším užitečným zatížením. Letoun má ale i jiné možnosti skladování zbraní, nejen ve vnitřních částech trupu. „Možná bude pro tyto oddíly někdy v budoucnu určena speciální raketa menšího průměru," píše Rogoway o možné nové zbrani umístěné v blízkosti styku křídel.