Na internetu se objevily děsivé videonahrávky, na kterých poradce srílanského prezidenta údajně sexuálně zneužívá psa. (Foto: Twitter)

Prof. Ashu Marasinghe, poradce prezidenta a bývalý člen parlamentu, dnes (v pátek 23.) několik hodin poté, co se objevily zprávy o usvědčujících videích, rezignoval s odvoláním na osobní důvody.

Jednapadesátiletý Marasinghe byl jmenován poslancem parlamentu za Sjednocenou národní stranu (National List) a v zákonodárném sboru působil v letech 2017-2020.

Bývalá poslankyně Hirunika Premachandra uspořádala v pátek brífink pro média a odhalila videonahrávky, které podle ní pořídila žena jménem Aadarsha Karandana, jež vlastnila domácího psa.

Paní Karandana sdělila médiím, že byla Marasingheho přítelkyní poté, co se s ním seznámila online na Facebooku, a žila s ním dva roky. Řekla, že jí začalo být podezřelé, když si všimla změn v chování psa, a bez jeho vědomí tajně nahrála akty bestiality.

Paní Karandana uvedla, že když Marasingheho konfrontovala, fyzicky ji týral. Dodala, že ji Marasinghe fyzicky týral po celou dobu jejich dvouletého vztahu.

Marasinghe se k tomu bezprostředně nevyjádřil.

Paní Karandana uvedla, že Marasingheho bestialitu nahlásila prezidentově manželce a prezidentovu tajemníkovi, ale že dosud nebyla přijata žádná opatření.

Prezidentský sekretariát kromě stručného prohlášení, v němž oznámil Marasingheho rezignaci, neposkytl žádný okamžitý komentář. Srílanská policie se rovněž bezprostředně nevyjádřila.

Paní Premachandra tvrdila, že Marasinghe by se mohl dopustit trestných činů podle srílanského trestního zákoníku a hrozilo by mu až 20 let vězení.

Podle svého profilu na síti LinkedIn zastával Marasinghe v minulosti řadu vysokých funkcí, včetně funkce asistenta hlavního vládního biskupa v parlamentu; a předsedy Státní strojírenské společnosti Srí Lanky.

Od roku 2001 také intenzivně pracoval v Japonsku na mnoha akademických pozicích, mimo jiné jako profesor na ministerstvu školství, kultury, sportu, vědy a technologie; docent na Technologické univerzitě v Nagaoce; výzkumný asistent na univerzitě v Aizu; a jako učitel na Radě pro vzdělávání v Aizu-Wakamatsu, uvádí jeho profil na síti LinkedIn.

Marasinghe získal doktorát v oboru počítačové vědy a inženýrství na univerzitě v Aizu.

Zdroj: newsfirst.lk