Jak už jsme před tím varovali, vypadá to, že Rusko přistupuje k odvetným sankcím a potvrzuje svou hrozbu, že „USA pocítí citelné ztráty.“ PUTIN VLÁDĚ NAŘÍDIL PŘIPRAVIT ODVETNÉ SANKCE: RIA PUTIN VLÁDĚ NAŘÍDIL PŘIPRAVIT KROKY K REAKCÍM NA SANKCE: IFX PUTIN: ODVETNÁ OPATŘENÍ BY NEMĚLA BOLET RUSKÉ SPOTŘEBITELE: IFX Ruské akcie a měna dnes ráno klesaly, tohle oznámení jim nepomohlo.


Samozřejmě, že Putin už vyvinul tlak na významné americké společnosti jako MSFT, IBM, MCD, INTC, AMD a výrobce aut. A co se týče „izolace“ – podepsání 5-leté obchodní dohody s Íránem by mělo naznačovat, že pořád existuje spousta národů ochotných s Putinem spolupracovat.

* * *

Vypadá to, že Putin dodržuje svůj slib:

A Rusko vydalo prohlášení, že USA pocítí ‚citelné ztráty‘ z těch ‚destruktivně krátkozrakých‘ sankcí.

[quote align="center" color="#999999"]

Opakovaně jsme mluvili o nelegitimnosti a neopodstatněnosti amerických sankcí proti Rusku. Washington z takovéhoto rozhodnutí nezíská nic kromě dalších komplikací v rusko-amerických vztazích a vytvoření nepříznivé atmosféry v mezinárodních záležitostech, kde často hraje klíčovou roli spolupráce mezi našimi zeměmi.

Americká administrativa se snaží budit zdání toho, že její současné chování „následuje“ po něčem, ač ve skutečnosti jsou to pouhé pokusy vyhnout se odpovědnosti za tragický vývoj na Ukrajině. Není to Rusko, nýbrž je to Kyjevský režim a jeho zámořští patroni, kdo je vinen rostoucím počtem civilních obětí ve východních regionech. Bílý dům svým pompézně teatrálně předváděným obžalovatelstvím kryje krvavé vojenské operace Kyjeva, který v rozporu se všemi mezinárodními normami poklesl až k raketovým útokům na mírumilovná města, a nadále o nás předkládá neopodstatněná tvrzení.

Americký sankční tlak teď přesunutý na sektorovou úroveň budí dojem, že má jediný cíl – útočit spolu s námi na nezávislou politiku nepohodlnou Washingtonu. Všimněte si prosím také nápadných prvků způsobů nekalé obchodní a ekonomické konkurence v amerických sankcích obsažených.

Ztráty, které Washington z takto destruktivní a krátkozraké politiky utrpí, budou velice citelné.[/quote]

A Rusko možná není tak „izolované“, jak by si přál president Obama, aby všichni věřili:

[quote align="center" color="#999999"]

Rusko podepsalo 5 letou MoU o rozšíření obchodu s Íránem, uvedl ministr energetiky v Moskvě v e-mailovém prohlášení.

Rusko plánuje nakupovat podle obchodní dohody íránskou ropu, řekl telefonem tiskový činitel ministerstva s žádostí, aby nebyl kvůli vnitřní politice identifikován.

Dohoda se podle prohlášení vztahuje na spolupráci v ropném a plynovém průmyslu, stavbu elektráren, rozvodných sítí, dodávky strojů, spotřebního zboží a zemědělských produktů.[/quote]

* * *

Náklady? Ale Jack Lew (americký ministr financí) přeci řekl, že to nebude mít na americkou ekonomiku žádný dopad?

[quote align="center" color="#999999"]

  • Vážení a milí čtenáři, podpořte nás zakoupením předplatného nezávislého magazínu AC24 Vědomí
  • [/quote]

    Překlad: Miroslav Pavlíček

    Zdroj: zerohedge.com