Rusko může bránit obyvatele Donbasu, pokud bude donuceno, uvedl zástupce šéfa prezidentské administrativy Dmitrij Kozak. Začátek vojenských akcí na Donbasu bude začátkem konce Ukrajiny, dodal. (Foto: Youtube)

„Všechno záleží na rozsahu požáru. Pokud tam bude, jak říká náš prezident, udělaná Srebrenice, Rusko může bránit obyvatele Donbasu, pokud bude donuceno, uvedl zástupce šéfa prezidentské administrativy Dmitrij Kozak. Začátek vojenských akcí na Donbasu bude začátkem konce Ukrajiny, dodal. (Foto: Youtube)pravděpodobně se budeme muset bránit,“ uvedl Kozak na tiskové konferenci v Moskvě.

Podle něj nyní na Donbasu existují „bojem zocelené“ ozbrojené formace, které jsou schopné držet obranu, potřeba ochrany zatím nevzniká. „Všechno závisí na druhé straně,“ zdůraznil.

Kozak varoval Ukrajinu před útokem v Donbasu.

„Věřím, a již takové hodnocení existuje, já je podporuji, která existují na Ukrajině, že začátek vojenských akcí je začátkem konce Ukrajiny. Toto je kuše , výstřel ne do nohy, ale do spánku,“ uvedl.

V reakci na prohlášení ukrajinského prezidenta Volodymyra Zelenského, že jediným způsobem, jak zachránit Ukrajinu a vyřešit konflikt na Donbasu, je vstup Ukrajiny do NATO, Kozak poznamenal, že NATO do konfliktu na Donbasu nezasáhne.

„Kde je NATO, kde je konflikt na Ukrajině, kde je logika? To je také začátek kolapsu Ukrajiny,“ zdůraznil.

Zástupce šéfa prezidentské administrativy také poukázal na nezájem Německa a Francie řešit konflikt.

„Vidíme, že Německo a Francie v procesu vyjednávání zaujímají extrémně nekonzistentní postoj a přímý zájem na vyřešení konfliktu v pořadí, které deklarují, a dodržování, které deklarují, myslím, minské dohody – tam není,“ řekl.