Plastický chirurg z Utahu spolu s dalšími třemi lidmi čelí obvinění z údajného podávání falešných vakcín COVID-19 dětem, ničení vakcín a distribuce padělaných očkovacích průkazů. (Foto: Flickr)

Dr. Michael Kirk Moore, majitel Institutu plastické chirurgie v Utahu v Midvale, byl podle soudních dokumentů (pdf) obviněn ze spiknutí s cílem podvést Spojené státy a Centrum pro kontrolu a prevenci nemocí (CDC).

V případu jsou obviněny také Mooreova manažerka kanceláře Kari Burgoyneová, recepční Sandra Floresová, sousedka Kristin Andersenová a Institut plastické chirurgie.

Obžalovaní jsou obviněni z provozování systému očkování z lékařovy firmy.

Moore a Andersenová byli údajně členy „soukromé organizace usilující o ‚osvobození‘ lékařské profese od střetu zájmů vlády a průmyslu“, uvádí se v dokumentech.

V květnu 2021 Moore podepsal smlouvu s CDC o podávání vakcín COVID-19 a očkovacích průkazů. Soudní dokumenty tvrdí, že Moore a Burgoyne si poté objednali „stovky dávek vakcín COVID-19“, které začali dostávat v centru plastické chirurgie v říjnu 2021.

Zpracování plánu

Po obdržení dávek vakcín začal lékař a tři další osoby upozorňovat „podvodné zájemce o vax karty“, že mohou „obdržet podvodně vyplněné evidenční karty očkování COVID-19 od Institutu plastické chirurgie, aniž by museli obdržet vakcínu COVID-19,“ uvádí se v dokumentech.

Zájemci o podvodné očkovací průkazy museli zaplatit 50 dolarů v hotovosti nebo přispět 50 dolary soukromé organizaci Moorea a Andersena.

Burgoyne údajně řídil „každodenní logistiku schématu“, zatímco Andersen se staral o proces prověřování. Jakmile byla osoba úspěšně prověřena a zaplatila 50 dolarů, Andersen jí zaslal formuláře k vyplnění.

„Flores a další zaměstnanci pak poskytovali zájemcům o podvodné očkovací průkazy vyplněné evidenční karty vakcíny COVID-19, aniž by jim aplikovali jakoukoli vakcínu COVID-19,“ uvádí se v dokumentu.

Skupina také podávala falešné vakcíny dětem na žádost rodičů nezletilých.

„Dr. Moore, Burgoyne a Flores také někdy zařídili, aby nezletilým dětem na žádost jejich rodičů aplikovali nebo nechali aplikovat jiné osoby injekce s fyziologickým roztokem, aby si nezletilé děti myslely, že skutečně dostávají vakcínu COVID-19,“ uvádí se v dokumentu.

Jména podvodných žadatelů o očkovací průkaz byla nahrána do celostátního imunizačního informačního systému státu Utah.

V období od 15. října 2021 do 6. září 2022 Institut plastické chirurgie údajně obdržel přibližně 2 200 dávek vakcíny a téměř 2 000 z nich v hodnotě více než 28 000 dolarů zničil. Dávky byly zničeny „obvykle tak, že byly vytaženy z lahvičky a následně vystříknuty do kanalizace z injekční stříkačky“.

Údajně bylo prodáno nejméně 1 937 falešných očkovacích průkazů po 50 dolarech za celkem 96 850 dolarů. Očkovací průkazy a dávky vakcín měly dohromady hodnotu téměř 125 000 dolarů.

Zdroj: theepochtimes.com