Stížnost pozůstalého indického otce, který obviňuje indickou vládu a propagátora vakcín Billa Gatese z nepravdivého tvrzení, že vakcína Covid, která vedla k úmrtí jeho dcery, je bezpečná a účinná, byla postoupena nejvyššímu soudu v Bombaji. (Foto: Flickr)

V dokumentech předložených nejvyššímu soudu Dilip Lunawat ukazuje, jak jeho 33letá dcera Snehal Lunawatová, „která byla lékařkou a docentkou na SMBT Dental College & Hospital“, zemřela jen několik dní poté, co dostala vakcínu proti koronavirům Covishield od Serum Institute of India.

Podle stížnosti „byli zdravotničtí pracovníci požádáni, aby si nechali aplikovat vakcínu proti koronaviru“, a Lunawatová, „která byla lékařkou, byla rovněž nucena nechat se očkovat na vysoké škole“.

„Prostřednictvím různých úřadů byla dcera navrhovatelky ujišťována, že, koronavakcíny jsou zcela bezpečné a nemají žádné riziko a hrozbu pro její tělo,“ uvádí se ve stížnosti, která dále cituje komentáře indického generálního kontrolora léčiv VG Somaniho, který řekl: „Nikdy nic neschválíme, pokud existuje sebemenší obava o bezpečnost. Vakcíny jsou na 110 procent bezpečné.“

V často kladených dotazech, které vydala vláda státu Uttarpradéš, se rovněž uvádí, že vážné nebo závažné vedlejší účinky vakcíny jsou vzácné, a tvrdí se, že „pro každý takový vážný účinek existuje určitá léčba“.

Na základě ujištění z různých vládních zdrojů a pod tlakem své profese se dcera Lunawatová 28. ledna 2021 nechala očkovat vakcínou Covishield.

Lunawatová zemřela 1. března 2021, přičemž indický tým pro nežádoucí události po očkování (AEFI) později 2. října 2021 uznal, „že smrt dcery stěžovatelky byla způsobena nežádoucími účinky vakcíny Covishield,“ uvádí se v žalobě.

„Proto je tato petice podávána s cílem poskytnout spravedlnost mé dceři a s cílem zachránit život mnoha dalším lidem, kteří budou pravděpodobně zavražděni v důsledku této nezákonné činnosti žalovaných orgánů.“

V dopise Lunawatův bratr podrobně popsal okolnosti, které vedly ke smrti jeho sestry:

Moje sestra užila první dávku přípravku Covishield 28. ledna 2021 v Nasiku. Dne 5. února ji začala bolet hlava. Ukázala to lékařům, kteří diagnostikovali mírnou migrénu, na kterou užívala léky a cítila se lépe. Dne 5. února večer přijela do Aurangabadu, odkud odcestovala do Dillí, aby se zúčastnila semináře v Gurgaonu. Do Gurgaonu dorazila 6. února odpoledne a o půlnoci 7. února ve 2 hodiny ráno měla několik epizod zvracení až do ranních 8 hodin a únavu.

Byla převezena do nedaleké nemocnice Aryan v Gurgaonu, kde jí sdělili, že může jít o krvácení do mozku a podezření na trombózu žilní dutiny. Protože tam nebyl k dispozici žádný neurochirurg, převezli jsme ji do nemocnice Paras v Gurgaonu. Tam byla hospitalizována 14 dní.

Měla krvácení, tvorbu sraženin s nízkým počtem krevních destiček, což jsou všechno příznaky stejného stavu spojeného s vakcínou Astra Zeneca a Covishield v zahraničních zemích a nyní jen málo v Indii. Lékaři zjistili trombózu žilní dutiny, po které následovalo intrakraniální krvácení do mozku. Provedli kraniotomii a operaci odstranění sraženiny. Poté byla 14 dní v Gurgaonu napojena na umělou plicní ventilaci, ale její stav se nezlepšil.

Od data přijetí do 14. dne hospitalizace byla několikrát vyšetřena na Covid-19. V době, kdy byla přijata do nemocnice, se jí prováděly testy. Výsledky byly negativní.

Leteckou ambulancí jsme ji převezli do nemocnice United Ciigma v Aurangabadu. Po dobu 8 dní byla nadále připojena na ventilátor, ale její stav se nezlepšoval. Zemřela 1. března.

Zpráva o příčinné souvislosti z AEFI uvádí, že Lunawat zemřela na „trombózu pravé příčné dutiny s pravým temporálním hemoragickým infarktem, pravý posteriorní frontální hemoragický infarkt s trombocytopenií“.

V dopisech, kterými odpověděl Lunawatovu otci, Serum Insitute opakovaně popřel, že by vakcína mohla být příčinou úmrtí, a trval na tom, že „Covishield nezpůsobuje trombózu ani jiné kardiovaskulární příhody“.

V říjnu loňského roku však AEFI konečně uznal, že Lunawatovo úmrtí způsobila vakcína.

Žaloba dále uvádí, že vzhledem k převaze důkazů, které ukazují, že vakcíny vedly k závažným nežádoucím reakcím, měli lékaři pacienty před injekcí upozornit na rizika s nimi spojená.

Žaloba obsahuje také dlouhý seznam indických osob, jejichž úmrtí bylo podobně přičítáno vakcíně CovidShield.

Pokud jde o Gatese, zakladatel Microsoftu je prostřednictvím Nadace Billa a Melindy Gatesových obviněn z toho, že je partnerem Serum Institute a pomáhá vyrábět Covishield.

Podle indického zpravodajského webu Live Mint:

Předkladatel petice požádal o odpověď Gatese, jehož nadace – Nadace Billa a Melindy Gatesových – spolupracovala se Serum Institute na urychlení procesu výroby a dodání 100 milionů dávek vakcíny. Žádal také odpověď od vlády Unie, vlády státu Maháráštra a indického generálního kontrolora léčiv.

Aktuální zpráva indické advokátní komory uvádí, že „advokát Billa Gatese se dostavil k Nejvyššímu soudu a přijal oznámení Nejvyššího soudu“.

Zoufalý otec tvrdí, že chce spravedlnost pro svou dceru, finanční odškodnění za její smrt a zabránit budoucím úmrtím indických občanů.

Indická advokátní komora uvádí, že indická ústřední vláda „formuluje pokyny pro poskytování odškodnění obětem vedlejších účinků vakcín a následných úmrtí“.

Žalobu si můžete přečíst níže:

Snehal Lunawat Petition by adan_infowars

Zdroj: livemint.com