Kongresman z Jižní Dakoty požaduje, aby byl Bill Gates předveden před výbor a vysvětlil, proč ve Spojených státech nakupuje obrovské množství zemědělské půdy a zároveň Američanům říká, aby přestali jíst maso. (Foto: Flickr)

Jak jsme upozornili na začátku tohoto měsíce, Gates, který již vlastní téměř 270 000 akrů půdy v USA, získal zákonné oprávnění ke koupi dalších 2100 akrů v Severní Dakotě, a to i přes protesty místních obyvatel.

Gates obchází zákon z roku 1932, který je namířen proti korporátnímu vlastnictví farem, tím, že se zavazuje, že po dokončení nákupu půdu pronajme zpět farmářům.

Kongresman z Jižní Dakoty Dusty Johnson nyní požaduje odpovědi.

„Z nedávných zpráv vyplynulo, že pan Gates je největším soukromým vlastníkem zemědělské půdy v Americe – nyní vlastní téměř 270 000 akrů zemědělské půdy v 19 státech. Pro srovnání, podle údajů Služby ekonomického výzkumu Ministerstva zemědělství Spojených států amerických činila průměrná velikost farmy v roce 2021 445 akrů. Domnívám se, že vlastnictví pana Gatese na velké části území naší země představuje významnou část, kterou by výbor neměl ignorovat,“ napsal Johnson v dopise adresovaném předsedovi výboru Davidu Scottovi.

Na Twitteru se také zeptal, jak se Gatesův nákup obrovského množství zemědělské půdy slučuje s tím, že Američanům říká, aby nejedli maso.

„Bill Gates je největším vlastníkem zemědělské půdy v USA. Zajímalo by mě, co plánuje s touto neuvěřitelně produktivní zemědělskou půdou, když věří, že vyspělé země jako Amerika „by neměly jíst žádné červené maso“. Jak souvisí jeho nákupy půdy s těmito aspiracemi?“ zeptal se Johnson.

Kongresman ve svém dopise rovněž zdůraznil otázku masa.

„Výbor by se měl zajímat o vlastnictví a plány pana Gatese s jeho pozemky, protože je hlavním hlasatelem v prosazování ‚syntetického masa‘. V roce 2021 se pan Gates nechal slyšet, že ‚všechny bohaté země by měly přejít na stoprocentní syntetické hovězí‘, aby bojovaly proti klimatickým změnám,“ napsal Johnson.

V rozhovoru pro Fox News Johnson také požadoval vědět, jaké plány má Gates s touto zemědělskou půdou.

Tvrdil, že „na vlastnictví zemědělské půdy záleží, a to hodně“, a Johnson poznamenal, že „nikdo ji neskupuje rychleji než Bill Gates“.

Gates nyní vlastní 268 984 víceúčelových pozemků v 19 státech.

Miliardář nakupuje obrovské množství zemědělské půdy ve stejné době, kdy jeho přátelé v Davosu říkají Američanům: „Nebudete vlastnit nic a budete šťastní.“ A to se mu daří.

K nákupu půdy dochází také v době, kdy se zemědělcům v celé Evropě vyplácí, aby nezemědělsky hospodařili, a kdy je z podnikání vyřazují zatěžující cíle v oblasti čistých nulových emisí, které prosazují globalističtí technokraté a Gatesovi souputníci.

Zdroj: infowars.com