Organizace spojených národů si přeje, aby se všichni měli na pozoru před „znepokojivými a nebezpečnými“ konspiračními teoriemi – zejména těmi, které by mohly vést lidi k závěru, že COVID-19 unikl z laboratoře v čínském Wuhanu… víte, to, co WHO právě připustila, že by to klidně mohlo být pravda, a co nedávno začal vyšetřovat senátor Rand Paul (R-KY). (Foto: Flickr)

Několik souvislostí

Než se dostaneme k nejnovější salvě OSN ve válce o narativy (pokud jste pravidelnými čtenáři, neváhejte sjet dolů); Z vládních smluv, záznamů FOIA a uniklých e-mailů víme, že americká vláda prováděla rizikový výzkum zisku funkcí na území USA, dokud jej bývalý prezident Obama v roce 2014 nezakázal kvůli etickým otázkám, které vznesla vědecká komunita.

Tento „výzkum“ zahrnoval manipulaci s netopýřími koronaviry, aby byly přenosnější na člověka, a po Obamově zákazu byl převeden do zámoří do Wuhanského virologického institutu prostřednictvím newyorské neziskové organizace EcoHealth Alliance – jejíž generální ředitel Peter Daszak čtyři měsíce před Obamovým zákazem zajistil lukrativní smlouvy na studium a manipulaci s netopýřími koronaviry v čínském Wuhanu.

Právě Daszak stál za prohlášením časopisu The Lancet o přírodním původu „nemohlo to pocházet z laboratoře“ – kvůli němuž údajně vedl „šikanózní kampaň“ – a poté vyvolal značnou kontroverzi kvůli střetu zájmů mnoha autorů a spolusignatářů, k němuž se Lancet později přiznal.

První splátka ve výši 666 442 dolarů z grantu NIH ve výši 3,7 milionu dolarů společnosti EcoHealth byla vyplacena v červnu 2014, přičemž podobné roční platby budou probíhat až do května 2019 v rámci projektu „Understanding The Risk Of Bat Coronavirus Emergence“.

Poté v roce 2017 podagentura Národního ústavu zdraví (NIH) – vedená Dr. Anthonym Faucim – obnovila financování kontroverzního grantu na genetickou modifikaci netopýřích koronavirů v čínském Wuhanu bez souhlasu vládního kontrolního orgánu.

Podle Joshe Rogina z deníku Washington Post se WIV „otevřeně podílela na výzkumu získávání funkcí ve spolupráci s americkými univerzitami a institucemi“ po celá léta pod vedením Dr. Shi ‚Batwoman‘ Zhengli.

Víme také (díky žalobě FOIA, kterou podal The Intercept), že Daszak chtěl vypustit chimérické proteiny Covid Spikedo populace netopýrů pomocí „nanočástic pronikajících kůží“, jenže DARPA návrh „DEFUSE“ zamítla s odůvodněním, že je příliš riskantní.

Vyzýváme OSN, aby „vyvrátila“ cokoli z výše uvedeného.

Teď, když jste v obraze

Vstupte do nové kampaně OSN #ThinkBeforeSharing, která pomáhá lidem „naučit se identifikovat, vyvracet, reagovat a informovat o konspiračních teoriích, aby se zabránilo jejich šíření“.

Aby pomohlo důvěřivým jedincům orientovat se na informační dálnici a nenarazit přitom na žádný konspirační výmol, poskytuje UNESCO několik užitečných infografik – v jedné z nich děkuje Stephenu Lewandowskému – australskému psychologovi a spoluautorovi zprávy časopisu Scientific American z března 2022, který si stěžuje na to, jak „hypotéza o úniku informací z laboratoře ztížila vědcům hledání pravdy“.

Výchozí pozice těch, kteří stojí za kampaní OSN „pozor na konspirační teorie“, je tedy taková, že únik z laboratoře je konspirační teorie. Správně.

Doporučují jednat, když „identifikujete konspirační teorii“, ale nenechat se vlákat do sporu s konspiračním teoretikem.

„Jakýkoli argument může být brán jako důkaz, že jste součástí konspirace, a toto přesvědčení posílí“, což způsobí, že konspirační teoretik „bude tvrdě argumentovat, aby obhájil své přesvědčení“.

Co tedy dělat? Projevte „empatii“ a vyhněte se „zesměšňování“.

„Pokud jste si jisti, že jste se setkali s konspirační teorií,“ musíte „okamžitě reagovat“ a v komentářích zveřejnit odkaz na „webovou stránku ověřující fakta“.

Stručně řečeno – toto (z roku 2020):

Zůstaňte tam venku v bezpečí, občane!

Zdroj: zerohedge.com