Spoluzakladatel skupiny Pink Floyd Roger Waters je v současné době na svém turné This Is Not A Drill, o kterém CNN nedávno informovala v reportáži s moderátorem Michaelem Smerconishem. (Foto: Youtube)

Během rozhovoru Smerconishe s Watersem moderátor zpochybnil otevřeně politické prvky Watersova setu, zejména jeden z nich, kde Waters ukazuje montáž „War Criminals“ s fotografií Joea Bidena.

„No, pro začátek přilévá olej do ohně na Ukrajině,“ odpověděl Waters.

„To je obrovský zločin. Proč Spojené státy americké nepodpoří [Volodymyra] Zelenského, aby vyjednával a předešel tak nutnosti této strašlivé, příšerné války?“.

„Ale vy obviňujete stranu, která byla napadena,“ odpověděl Smerconish. „Máte to obráceně.“

„No, jakákoli válka, kdy začala? Stačí se podívat do historie a můžete říct: ‚No, začalo to toho a toho dne‘. Můžete říct, že začala v roce 2008… Tato válka je v podstatě o akci a reakci NATO, které se tlačí až k ruským hranicím, což slíbilo, že neudělá, když [Michail] Gorbačov vyjednal odchod SSSR z celé východní Evropy.“

„A co naše role osvoboditelů?“ Smerconish kontroval.

„Nemáme žádnou roli osvoboditelů,“ odpověděl Waters a oba muži pokračovali v debatě o historii druhé světové války. „Navrhoval bych vám, Michaele, abyste odešel, trochu si toho přečetl a pak se pokusil přijít na to, co by Spojené státy dělaly, kdyby Číňané umístili rakety s jadernými zbraněmi do Mexika a Kanady.“

Odtud se pustili do Číňanů, Tchaj-wanu a do toho, kdo ve světě představuje větší globální hrozbu. Rozhovor se dost rozproudil, ale zdá se, že se na konci mají stále rádi.

Zdroj: stereogum.com