Světová zdravotnická organizace identifikovala celosvětově asi 80 případů opičích neštovic a dalších zhruba 50 případů podezření na nákazu – přední lékař sdělil Sky News, že Spojenému království hrozí v příštím týdnu „výrazný nárůst“. (Foto: Flickr)

Prezident Joe Biden prohlásil, že opičí neštovice jsou něčím, co by „mělo každého znepokojovat“, a že USA zkoumají, jaké druhy léčby a vakcín jsou k dispozici.

Světová zdravotnická organizace identifikovala celosvětově asi 80 případů opičích neštovic a dalších zhruba 50 podezřelých případů.

Případy onemocnění souvisejícího s neštovicemi byly dříve zaznamenány pouze u lidí s vazbami na střední a západní Afriku.

Jeden z předních lékařů řekl televizi Sky News, že Spojenému království hrozí v příštím týdnu „výrazný nárůst“ případů, přičemž dosud bylo potvrzeno 20 nákaz.

V projevu v Jižní Koreji před odletem do Japonska pan Biden uvedl, že američtí zdravotníci zkoumají možnosti léčby a vakcíny.

„Je to něco, co by mělo každého znepokojovat,“ řekl americký prezident.

„Usilovně na tom pracujeme, abychom zjistili, co dělat a jaká vakcína, pokud vůbec nějaká, by proti tomu mohla být k dispozici.“

„Je to znepokojující v tom smyslu, že pokud by se to rozšířilo, má to následky.“

Zdroj: news.sky.com