Každý, kdo má pozitivní test, musí být 21 dní izolován, protože 14 zemí nyní potvrdilo výskyt onemocnění a lékaři varují před „výrazným nárůstem“ případů ve Spojeném království. (Foto: Flickr)

Belgie se stala první zemí, která zavedla povinnou 21denní karanténu kvůli opičím neštovicím – ohniska tohoto virového onemocnění nyní potvrdilo 14 zemí a lékaři varují před „výrazným nárůstem“ případů ve Velké Británii.

Belgické zdravotnické orgány oznámily, že osoby, které se nakazí virem, se budou muset po dobu tří týdnů samy izolovat poté, co byly v zemi zaznamenány tři případy nákazy.

Všechny případy, z nichž první byl zaznamenán v pátek, souvisejí s festivalem v přístavním městě Antverpy.

Lékaři varovali, že Spojené království čelí „významnému“ nárůstu infekcí a reakce vlády je „rozhodující“ pro omezení jejich šíření.

Dr. Claire Dewsnapová, prezidentka Britské asociace pro sexuální zdraví a HIV, rovněž uvedla, že epidemie by mohla mít „obrovský dopad“ na přístup ke službám sexuálního zdraví v Británii.

Sajid Javid včera odhalil, že dalších 11 Britů bylo pozitivně testováno na tento virus, čímž se celkový počet zvýšil na 20.

Mezi těmito případy je i britské dítě, které se v současné době nachází v kritickém stavu v londýnské nemocnici, a dalších 100 případů nákazy bylo zaznamenáno v Evropě.

Dr. Dewsnap pro Sky News uvedl: „Naše reakce je zde opravdu kritická.“

Zdroj: dailymail.co.uk