Vrcholný generál námořní pěchoty připustil, že povinnost očkování vakcínou COVID-19 brzdí její náborové cíle, ale připsal tomuto požadavku zásluhu na udržení zdraví vojenského personálu. (Foto: Flickr)

Velitel námořní pěchoty generál David Berger se vyjádřil během panelové diskuse na Reaganově národním obranném fóru v kalifornském Simi Valley 3. prosince.

„Kde to má určitě dopad, je nábor, kde v některých částech země stále panují mýty a nedůvěra v pozadí,“ řekl Berger, uvedl server Military.com.

Generál poznamenal, že požadavek, aby byl vojenský personál plně očkován, způsobil problémy s náborem zejména na jihu země.

„Na začátku nebyly zveřejněny přesné informace a bylo to velmi zpolitizované a lidé se rozhodují a mají stále stejné názory. Přes to se těžko propracováváte, opravdu těžko,“ řekl.

Berger však také ocenil, že vakcíny zabránily úmrtím mezi mariňáky, a uvedl, že byly potřebné, aby se „udržela zdravá jednotka, která může být nasazena, na lodi, na břehu“.

Bergerovy komentáře přicházejí v době, kdy se vůdce menšiny ve Sněmovně reprezentantů Kevin McCarthy (R-Kalif.) zavázal, že neschválí každoroční zákon o autorizaci národní obrany (NDAA), pokud zůstane zachován mandát pro očkování armády vakcínou COVID-19.

Mandát k očkování vyhlásila námořní pěchota v září 2021 a čelila mnoha právním výzvám.

„Proč?“ Právě kvůli tomu neplní náborové cíle. Lidé odcházejí,“ řekl McCarthy.

„Řekl jsem prezidentovi, že pokud nedojde ke zrušení vakcíny, udělám to v lednu.“

Zdroj: theepochtimes.com