Setkání s UFO údajně zanechala po sobě lidi postižené radiačními popáleninami, poškozením mysli a nervové soustavy, a dokonce i „nezapočítané těhotenství“, v souladu s obrovskou databází příběhů amerických úřadů, která byla nedávno zveřejněna na základě žádosti podle zákona o svobodě informací (FOIA). (Foto: Shutterstock)

Databázi dokumentů tvoří více než 1 500 stran materiálů týkajících se UFO z programu AATIP (Superior Aerospace Menace Identification Program) – tajného programu amerického Oddělení ochrany, který probíhal v letech 2007 až 2012.

Bez ohledu na to, že program AATIP nebyl v žádném případě označen jako tajný nebo přísně tajný, veřejnost se o něm dozvěděla až v roce 2017, kdy bývalý ředitel programu Luis Elizondo odstoupil z Pentagonu a do médií vypustil řadu dnes již proslulých videí, na nichž se neidentifikované letadlo pohybuje zdánlivě nemožným způsobem.

Krátce po odhalení existence AATIP podala americká pobočka britského bulvárního deníku The Solar žádost FOIA o poskytnutí veškerých dokumentů souvisejících s tímto systémem. O 4 roky později – 5. dubna 2022 – americká společnost Protection Intelligence Company (DIA) žádosti vyhověla a vydala deníku The Sun dalších 1 574 stran látky.

Podle The Solar se skrýš dokumentů skládá z příběhů o organických důsledcích pozorování UFO na lidech, výzkumu nadřazených aplikovaných věd, jako jsou pláště neviditelnosti, a plánů na průzkum a kolonizaci hlubokých domů. Některé části dokumentů byly „částečně utajeny“ z důvodu ochrany soukromí a důvěrnosti, uvedl AATIP pro The Solar.

Jedním z význačných dokumentů ze shromáždění je zpráva nazvaná Anomální akutní a subakutní účinky pole na lidské a biologické tkáně z března 2010. Zpráva popisuje údajné nehody „lidských pozorovatelů způsobené anomálními nadřazenými leteckými metodami“, z nichž některé mohou představovat „riziko pro zájmy Spojených států“, uvádí se v dokumentu.

Zpráva popisuje 42 případů z lékařských záznamů a 300 „nezveřejněných“ případů, kdy lidé utrpěli nehody po údajných setkáních s „anomálními automobily“, mezi něž patří i UFO. Zpráva uvádí, že v některých případech lidé potvrdili popáleniny nebo jiné okolnosti spojené s elektromagnetickým zářením – některé z nich byly způsobeny „pohonnými metodami spojenými s energií“. Zpráva dále uvádí okolnosti poškození mysli, nervů, bušení srdce a komplikace spojené se setkáním s anomálním autem.

Není jasné, jaký druh prověřování, pokud vůbec nějaké, AATIP použil k výzkumu těchto údajných okolností. The Solar se zatím nepodělil o kompletní obsah vyžádaných příběhů.

Zpráva navíc obsahuje záznam údajných organických následků pozorování UFO na lidských pozorovatelích v letech 1873 až 1994, který sestavila Mutual UFO Community (MUFON) – civilní nezisková skupina, která zkoumá hlášená pozorování UFO. Hlášené výsledky setkání s UFO zahrnují „nepředpokládané těhotenství“, „zjevné únosy“, ochrnutí a zážitky vnímané telepatie, teleportace a levitace.

Zpráva dochází k závěru, že existuje dostatek důkazů, „které napomáhají spekulaci, že některé nadřazené metody jsou již nasazeny a pro plné pochopení USA jsou neprůhledné“.

Další podrobnosti naleznete v původní zprávě deníku The Sun o jejich žádosti FOIA.

Zdroj: livescience.com