Ministerstvo obrany USA zveřejnilo svou zprávu o UFO v červnu 2021. Nyní se ukazuje, že byla neúplná. (Foto: Disclose)

Existují mimozemská UFO? Tuto otázku měla objasnit zpráva amerického ministerstva obrany o UFO. Na druhou stranu dokument zveřejněný v červnu 2021 byl pro mnohé všechno, jen ne uspokojivý. Z velké části byly v krátké devítistránkové zprávě odhaleny jevy, které již byly známy.

Jednalo se však pouze o redakčně upravenou verzi zprávy určenou pro veřejné publikování. Údajně proběhla tajná porada členů Kongresu, která odstranila informace z veřejného záznamu.

Zákon o svobodném přístupu k informacím (Freedom of Information Act – FOIA) je zákon o svobodném přístupu k informacím, tj. o přístupu veřejnosti k dokumentům státních orgánů. Webové stránky „The Black Vault“ tohoto práva využívají a zveřejňují dokumenty o pozorování „UFO“. Webová stránka zveřejnila nezkrácenou verzi zprávy o UFO dne 23. března 2022. Některé pasáže však byly začerněny.

Nepřehledná veřejná zpráva o UFO

Je třeba poznamenat, že armáda ve zprávě nehovoří o neidentifikovaných létajících objektech (UFO), ale o neidentifikovaných leteckých jevech (UAP). Původně zveřejněná zpráva má devět stran. Zpráva se zaměřila na pozorování z let 2004 až 2021. Agentura navíc hledala pro neidentifikovatelné objekty přirozené vysvětlení, nikoli mimozemský původ.

Podle zprávy se v některých pozorováních jednalo o ptáky, balóny, ale také plastové sáčky. Došlo se také k závěru, že se jedná o přirozené atmosférické jevy, jako jsou ledové krystalky, vlhkost a tepelné výkyvy. K některým pozorováním UAP se počítá i hrozba cizích neznámých technologií.

Nebezpečné abnormality mohly být zpočátku vyloučeny. Ve veřejné zprávě však bylo uvedeno, že je zapotřebí více času pro přesnou analýzu a vytvoření jednotného systému sledování pozorování.

Nová, redigovaná a komplexní zpráva

Začerněná stránka zprávy o UFO.

Černý trezor naproti tomu obdržel sedmnáctistránkovou zprávu, v níž byly některé stránky téměř zcela začerněny. V rámci těchto redigovaných pasáží jsou ministerstvem obrany uvedeny obrázky a grafy běžných i méně běžných (či nepravidelných) forem pozorování UFO. Tyto části ve veřejné zprávě zcela chybí.

Z obsáhlejší zprávy také vyplývá, že FBI vyšetřovala a nadále vyšetřuje příčiny těchto jevů.

Možná se někdy objeví neupravená verze?

Zdroj: disclose.tv