Čečenský vůdce Ramzan Kadyrov reagoval na surrealistickou nabídku Elona Muska bojovat s ruským prezidentem Vladimirem Putinem v boji o osud Ukrajiny a prohlásil, že Muska čeká rychlá porážka. (Foto: Flickr)

Kadyrov, vrchní Putinův spojenec, který vládne ruskému kvaziautonomnímu regionu Čečensko, prohlásil, že Putin by Muska v souboji zničil. „Nedoporučoval bych vám soupeřit s Putinem,“ napsal v dlouhém příspěvku na Telegramu.

Stalo se tak poté, co generální ředitel společnosti Tesla v pondělí na Twitteru vyzval Putina na „souboj jednotlivců“ kvůli Ukrajině.

Kadyrov se ve své odpovědi zdál být pobaven a nabídl Muskovi několik způsobů, jak se před střetem s Putinem posílit. Ukrajinské i ruské zpravodajské zdroje informovaly o čečenských vojácích bojujících na Ukrajině a Kadyrov tvrdil, že je sám na bojišti.

Kadyrov upozornil na Putinovu kvalifikaci v judu, ale řekl, že to není hlavní důvod, proč by Musk prohrál. Musk je podle něj pouhý „obchodník a blogger na Twitteru“ ve srovnání s Putinem, „světovým politikem, stratégem, metlou Západu a USA“.

Putin by podle něj „vypadal nesportovně, kdyby porazil slabšího soupeře“.

Místo toho by podle něj měl Musk absolvovat výcvik v jedné z Kadyrovových akademií speciálních sil a v „Fight Club Akhmat“ – síti čečenských boxerských klubů, které založil a pojmenoval po svém otci, bývalém čečenském vládci Achmatu Kadyrovovi.

Načež Elon Musk reagoval slovy: Děkuji za nabídku, ale takové vynikající školení by mi poskytlo příliš velkou výhodu. Pokud se bojí bojovat, budu souhlasit s tím, že budu používat pouze levou ruku, a to ani nejsem levák. Elona.

Ramzan Kadyrov je jedním z nejvěrnějších Putinových stoupenců. Putin Kadyrovovi formálně předal vedení Čečenska v roce 2011 poté, co Kadyrov strávil několik let ve funkci premiéra regionu.

Zdroj: businessinsider.com