Případy nenávistných projevů v západní Evropě jsou rok od roku skandálnější a nejnovější případ z Norska dosahuje nových vrcholů absurdity. (Foto: Facebook)

Zákony různých zemí se stále více zužují v otázce, co lze nebo nelze říkat o „genderové identitě“.

Norská vláda hrozí ženě přísným trestem odnětí svobody za údajný „zločin nenávistného projevu“, když poukázala na to, že se muž může stát lesbičkou.

Co víc, filmařka a herečka Tonje Gjevjon, kterou v současnosti vyšetřují norské úřady, je sama lesbička – a také poměrně výrazná osobnost populární kultury. Na druhé straně stojí „transgender žena“, která o sobě tvrdí, že je „lesbickou matkou“, jménem Christine Jentoftová, která v minulosti veřejně odsuzovala lidi za „transfobii“.

Gjevjonova urážlivá slova, která vyvolala pobouření, byla již dříve zveřejněna na Facebooku v následujícím znění:

„Stát se lesbou je pro muže stejně nemožné jako pro muže otěhotnět. Muži jsou muži bez ohledu na své sexuální fetiše,“ stálo v příspěvku.

Dne 17. listopadu pak byla informována, že nyní probíhá formální trestní vyšetřování, které zahájili státní zástupci pro údajné porušení vnitrostátních zákonů týkajících se ochrany „genderové identity a genderového projevu“.

Gjevjonová se již dlouho vyjadřuje, že trans agenda je ve skutečnosti „škodlivá“ a „diskriminační“ pro ženy, zejména lesby. V loňském roce například vyzvala ministry vlády, aby „podnikli kroky k zajištění ochrany lidských práv lesbických žen tím, že dají jasně najevo, že neexistují lesbičky s penisem, že muži nemohou být lesbami bez ohledu na svou pohlavní identitu“.

Její příspěvky na Facebooku jsou nyní předmětem trestního řízení. Gjevjonová uvedla, že zákony v zemi se ve skutečnosti staly diskriminačními vůči ženám.

Ministryně kultury a rovnosti Anette Trettebergstuenová na tuto výzvu veřejně reagovala slovy: „Nesdílím chápání reality, kde se jako pohlaví mají chápat pouze dvě biologická pohlaví. Důležitá je také pohlavní identita.“

Trans aktivisté se na Gjevjonovou dlouho chystali, herečka a filmařka později uvedla, že věděla, že její příspěvek na Facebooku vyvolá lavinu odporu. Její odpůrci ji mezitím opakovaně odsuzovali jako „trans-vylučující radikální feministku“ neboli TERF. Celá záležitost se podobá odsouzení J. K. Rowlingové a takzvané „trans komunity“, která se ji snaží dehonestovat.

Zdroj: msn.com