Chloe Coleové bylo 15 let, když souhlasila s tím, že si nechá od chirurga „potvrzujícího pohlaví“ odstranit zdravá prsa – rozhodnutí, které jí změnilo život a kterého nyní hluboce lituje. (Foto: California State Senate)

Její „brutální“ přechod z ženy na muže byl vším jiným než romantizovanou „genderovou cestou“, jak ji líčili transgenderoví aktivisté a zdravotníci, řekla deníku The Epoch Times.

„Je trochu děsivé to tak nazývat,“ řekla.

Coleová, které je nyní 18 let, se cítí spíše jako by se právě probudila z „noční můry“ a je zklamaná z lékařského a školského systému, který ji urychleně přivedl k operaci změny pohlaví.

„Byla jsem přesvědčená, že mě to udělá šťastnou, že mě to učiní celistvou osobou,“ řekla.

Přestože se cítí „zklamaná“ většinou dospělých ve svém životě, nevyčítá svým rodičům, že se řídili radami školního personálu a lékařů, kteří „potvrdili“ její touhu po sociální transformaci, blokátorech puberty, hormonech pro křížové pohlaví a operaci.

Většina lékařů se jí ani jejích rodičů na nic neptala ani je od toho neodrazovala, řekla.

„Ve skutečnosti mé rodiče donutili, aby jim to dovolili. Řekli jim: ‚Buď budete mít mrtvou dceru, nebo živého syna‘. Odvolávali se na počet sebevražd,“ řekla.

„Je tu tolik samolibosti ze strany pedagogů – v podstatě všech dospělých. Jsem z toho opravdu rozrušená. Cítím se trochu naštvaná. Opravdu mi nebylo dovoleno jen tak růst.“

Její rodiče, ačkoli byli skeptičtí, důvěřovali lékařům a nakonec souhlasili s tím, že si jejich dcera přeje lékařské zákroky, včetně operace, kterou hradí jejich zdravotní pojišťovna.

„Na dospívající by se taková rozhodnutí vůbec neměla klást,“ řekla.

Před operací se Cole spolu s dalšími 15 dětmi a jejich rodiči zúčastnila kurzu „špičkové chirurgie“, kde se dozvěděla o různých typech řezů.

Zpětně říká: „Připadalo mi to trochu jako propaganda – slova, která používají, jako ‚péče potvrzující pohlaví‘ a podobné věci,“ řekla. „Připadá mi to, jako by mi prodávali nějaký produkt.“

Coleová si vzpomíná, že se rozhlédla po místnosti a všimla si, že asi polovina ostatních dětí vypadala, že jsou o několik let mladší než ona.

„Když se na to teď dívám zpětně, je to trochu děsivé. Je to trochu divné, když uvážíme, že … už tehdy uvažovali o operaci,“ řekla.

Ale když tehdy viděla ostatní děti a věděla, že není sama, utvrdilo to Coleovou v rozhodnutí podstoupit v červnu 2020 nejrozšířenější typ dvojité mastektomie zvaný „dvojitý řez s transplantací bradavek“. Bylo jí patnáct let.

Operace zahrnovala odstranění prsní tkáně a tvarování hrudníku, aby vypadal mužněji.

„Odeberou bradavku a znovu ji přiloží v mužnější poloze a je s tím spojeno několik vedlejších účinků,“ řekla Coleová.

Nejenže dochází ke ztrátě citlivosti v důsledku odříznutí prsní tkáně, ale změna polohy bradavky vyžaduje přerušení kanálu, který do bradavky přivádí mateřské mléko, řekla.

Operace zanechala Coleové hluboké svalové bolesti, na které jí byly předepsány léky na bázi opioidů, ale protože bolest z následných zažívacích problémů byla horší než bolest v prsou, přestala pilulky užívat.

„Nějakou dobu jsem vlastně byla v pracovní neschopnosti. Měla jsem opravdu omezený rozsah pohybu, zejména v pažích a horní části těla. Spoustu věcí jsem nemohla dělat. Několik týdnů jsem nemohla ani vyjít z domu,“ řekla. „Vzpomínám si, že mě to opravdu trápilo.“

Nejvíce zničující částí procesu zotavování byly podle ní přetrvávající pooperační problémy s bradavkami.

„Už jsou to dva roky a stále mám opravdu velké problémy s kůží,“ řekla. „Způsob, jakým se kůže hojí přes štěpy… je prostě hrozný. Je to opravdu nechutné.“

Obává se také, že blokátory puberty mohly ovlivnit vývoj jejího mozku, jak ji varoval její první endokrinolog, ale nejvíce ji mrzí, jak ji operace trvale ovlivnila jako ženu.

Zdroj: theepochtimes.com