Podle deníku New York Post byl 78letý miliardář Thomas H. Lee ve čtvrtek ráno nalezen mrtvý ve své luxusní newyorské kanceláři, kde si sám způsobil střelné zranění. (Foto: Flickr)

„Rodina je Tomovou smrtí nesmírně zarmoucena. Svět ho znal jako jednoho z průkopníků v oblasti soukromého kapitálu a úspěšného podnikatele, my jsme ho však znali jako oddaného manžela, otce, dědečka, sourozence, přítele a filantropa, který vždy upřednostňoval potřeby druhých před svými,“ uvedl v prohlášení přítel a mluvčí rodiny Leeových Michael Sitrick.

„Naše srdce jsou zlomená. Žádáme, aby bylo respektováno naše soukromí a aby nám bylo umožněno truchlit.“

„Lee byl dobrým přítelem Billa a Hillary Clintonových a v červnu 2008, po Hillaryině neúspěšné prezidentské kandidatuře, pár údajně pobýval v jeho domě v East Hamptonu,“ uvedl Daily Mail.

Informoval o tom deník New York Post:

Podle policejních zdrojů byl miliardář a investor Thomas H. Lee ve čtvrtek ráno nalezen ve své kanceláři na Manhattanu mrtvý na následky střelného zranění, které si sám způsobil.

Policisté reagovali na telefonát na tísňovou linku 767 Fifth Avenue – kde v šestém patře sídlí společnost Thomas H. Lee Capital, LLC – kolem 11:10 dopoledne, uvedly zdroje.

Záchranáři na místě konstatovali smrt 78letého podnikatele. Oficiální příčinu smrti určí Úřad hlavního soudního lékaře.

Pracovník recepce v Leeově kancelářské budově byl informován o „mimořádné události“, v šestém patře, ale o Leeově smrti nevěděl.

„Nechtějí, aby do těch prostor teď někdo chodil, ani zaměstnanci budovy,“ řekl muž.

Lee je považován za jednoho z prvních finančníků, kteří kupovali společnosti s penězi vypůjčenými proti kupovanému podniku – tomu se dnes říká odkup s využitím pákového efektu.

Absolvent Harvardu založil v roce 1974 společnost Thomas H. Lee Partners, L.P. a působil jako předseda a generální ředitel této společnosti a jejích předchůdců.

Zdroj: thegatewaypundit.com