Do Německa dnes míří bouřky. A bouřky mají co nabídnout. Kvůli extrémně silnému dešti hrozí bouřky nejvyššího stupně výstrahy. Bouřky se pak budou rozšiřovat k polovině týdne. (Foto: Flickr)

Bouřky začnou už v pondělí: bouřky zasáhnou západ a jih na začátku týdne. Zejména ve Schwarzwaldu se budou vyskytovat extrémně silné deště. Velké bouřky se mohou vytvořit také na okraji Alp.

Nebezpečná zóna v pondělí sahá od Dolního Rýna přes Frankfurt až po Allgäu. V úterý se bouřky poněkud uklidní a jen na krajním západě se budou vyskytovat blesky a hromy. I tyto bouřky se však mohou změnit v silné.

Od středy se budou bouřky šířit dále do středu a na východ. A bouřky se budou i nadále pomalu přesouvat. Riziko přívalových srážek se tak bude s bouřkami nadále šířit.

V druhé polovině týdne se bude tvořit slabá výšková tlaková níže, která posune bouřkové pásmo dále k severu a východu. Do pátku se bouřky dostanou zhruba k Labi.

„Silná stacionární bouřka by měla v pondělí odpoledne zasáhnout okolí Šumavy, kde by mělo spadnout kolem 20 mm srážek. Vzhledem k tomu, že v oblasti panuje sucho, nečekáme žádné záplavy,“ uvedla Honsová pro Novinky.

Zdroj: focus.de