Německá zahraniční zpravodajská služba odhaduje, že Kyjev denně ztrácí „trojciferný počet“ vojáků, jak uvádí Der Spiegel. Berlín o tomto odhadu informoval politiky na tajné schůzce tento týden. (Foto: Shutterstock)

Německá Spolková zpravodajská služba (BND) je „znepokojena“ vysokým počtem ztrát, které Ukrajina utrpěla. Podle zprávy se Berlín domnívá, že Ukrajina během bitvy o Bachmut s ruskými silami ztrácela každý den trojciferný počet vojáků.

BND informovala německé politiky o vysokém počtu zraněných a zabitých ukrajinských vojáků během tajného zasedání Bundestagu minulý týden.

Podle BND budou mít ukrajinské ztráty vážné následky během budoucích bojů. Německá zpravodajská služba se rovněž domnívá, že Rusko trpí vysokými ztrátami a využívá své vojáky jako „potravu pro děla“.

Podle agentury Reuters se představitelé Washingtonu domnívají, že Kyjev vynaložil značné prostředky při pokusu o obranu Bachmutu. Bílý dům v současné době doporučuje Ukrajině, aby nezahajovala žádné velké protiútoky s cílem město znovu dobýt.

Administrativa Joea Bidena navíc Kyjevu radí, že pokračující nasazování vojáků do obrany Bachmutu brání ukrajinským silám útočit na Rusy bránící jiná města.

Ukrajina hledá tanky u svých partnerů v NATO. Mnoho zemí, včetně USA a Německa, se však brání vyslání svých moderních tanků na Ukrajinu.

Bachmut se nachází v Doněcké oblasti. BND se domnívá, že pokud Rusko město obsadí, otevře si tím cestu k dalším ziskům. V Bachmutu probíhají prudké boje již několik měsíců, ale jejich intenzita se minulý týden zvýšila. Ruské síly dosáhly ve městě určitých zisků.

Zdroj: antiwar.com