Francouzští policisté utrpěli vážná zranění, když je podle zpráv napadl zdivočelý dav, když se tento týden pokoušeli zatknout podezřelého zloděje šperků z Alžírska. (Foto: Twitter)

Incident se odehrál ve středu kolem půl osmé večer v kulturně bohatém městě Lyon.

Policisté v civilu z meziresortní bezpečnostní služby pro veřejnou dopravu (SISTC) pronásledovali ve čtvrti La Guillotière muže, který údajně strhl kolemjdoucímu náhrdelník, když je obklíčil dav, uvádí Actu17.

Když se policisté snažili podezřelého zadržet, desítky útočníků do nich začaly kopat, házet kameny a lahve, mlátit je holemi a dokonce stříkat slzný plyn.

Záběry z této šarvátky byly sdíleny na sociálních sítích.

Podle mluvčího Nezávislého svazu policejních komisařů Matthieua Valeta je podezřelý úřadům znám a byl identifikován jako nelegální cizinec z afrického Alžírska.

„Propustili údajného pachatele vytržení řetězu. Tento Alžířan, kterého policie znala, byl nepřípustný!“

Nejnovější útok davu na policii přichází uprostřed vášnivé debaty o násilné trestné činnosti a bezpráví, které souvisí s masovou migrací ve Francii.

Vojenští představitelé loni vypálili několik zápalných dopisů, v nichž Macronovu vládu varovali před hrozící „občanskou válkou“, pokud nebudou přijata rázná opatření k opětovnému získání kontroly nad společností, která se řítí do chaosu.

Zdroj: europe.com