Na internetu se začalo mluvit o hnutí BirthStrike. Ženy, které podepsaly deklaraci, se zavazují, že nebudou mít děti do doby, dokud svět změnu klimatu nevezme vážně. Češi na Facebooku na tuto zprávu zuřivě reagovali. (Foto: Wikimedia)

Klimatických aktivistů je stále více a více, ale nové způsoby řešení problémů klimatických změn někdy překvapují a způsobují rezonanci. Portál Lidovky publikoval  článek o hnutí BirthStrike.

Zakladatelka hnuti Blyth Pepinová  uvádí, že chtěla mít děti, ale když si přečetla zprávu Mezinárodního panelu pro klimatické změny (IPCC), uvědomila si, že  přivést potomka do světa na pokraji možné katastrofy nemůže. 

„Jsem vystrašená. Planeta a příroda kolabují. A děje se to právě teď. Jsem velmi zklamaná a vyděšená reakcí vlád na tuto krizi,“ řekla Pepinová.

„Blízká kamarádka mi nedávno řekla, že je těhotná. Měla jsem tolik smíšených pocitů. Jsem za ni šťastná a zároveň vystrašená za to dítě,“ uvedla.

Petici již podepsalo 60 žen a několik mužů. Uživatelé Facebooku na takové řešení problému globálního oteplování zareagovali.