„V tuto chvíli nejsme schopni veřejně komentovat případné vyšetřovací kroky,“ uvedl mluvčí tajné služby. (Foto: Twitter)

Tajná služba v pondělí uvedla, že si je „vědoma“ možného hacknutí účtu iCloud, který vlastní Hunter Biden, syn prezidenta Joea Bidena, poté, co byly některé jeho údajné obsahy zveřejněny na internetovém fóru 4chan.

„V tuto chvíli nejsme schopni veřejně komentovat případné vyšetřovací úkony, ale mohu vás ujistit, že Tajná služba spolu s dalšími federálními partnery v oblasti vymáhání práva si je vědoma příspěvků a tvrzení na sociálních sítích, které se týkají pana Bidena,“ uvedl v prohlášení mluvčí Tajné služby Anthony Guglielmi.

NBC News se nepodařilo bezprostředně získat přístup k materiálu a zatím není možné určit, zda údajná kopie účtu iCloud byla aktuální, nebo zda pochází z materiálu, který byl již dříve prověřen NBC News a dalšími zpravodajskými organizacemi.

Některé z těchto informací se poprvé objevily v období před volbami v roce 2020 poté, co osobní právník bývalého prezidenta Donalda Trumpa Rudy Giuliani uvedl, že získal notebook Huntera Bidena z obchodu s počítači v Delaware a sdílel kopii pevného disku s deníkem New York Post. NBC News tehdy nemohla potvrdit obsah a pravost e-mailů a dalších záznamů, protože Giuliani odmítl poskytnout kopii pevného disku.

Zástupce Giulianiho poskytl NBC News kopii disku až letos. Analýza pevného disku, účtu na iCloudu a dokumentů zveřejněných dvěma senátními výbory, kterou provedla televize NBC News, ukázala, že Hunter Bidenovi a jeho společnosti přinesla jeho role advokáta a člena představenstva ukrajinské firmy obviněné z úplatkářství a spolupráce s čínským podnikatelem, který je nyní obviněn z podvodu, přibližně 11 milionů dolarů.

Právní zástupce Huntera Bidena na žádost o komentář k údajnému hackerskému útoku v pondělí bezprostředně nereagoval.

Hunter Biden ve svém prohlášení z prosince 2020 přiznal, že federální vyšetřovatelé prověřují jeho „daňové záležitosti“. Bidenův zástupce v květnu uvedl, že uhradil všechny své daňové povinnosti vůči finančnímu úřadu, ale podle právních expertů by ho to nemuselo ušetřit případné trestní odpovědnosti.

Zdroj: nbcnews.com