Pět dní po vykolejení vlaku převážejícího vinylchlorid a jeho výbuchu poblíž hranic Ohia a Pensylvánie posádky zapálily řízené spalování toxických chemikálií, aby zabránily mnohem nebezpečnějšímu výbuchu. (Foto: Twitter)

Tisíce lidí ve městě East Palestine, kde žije asi 5 000 obyvatel, byly evakuovány a úředníci varovali, že řízené spalování vytvoří v celém regionu fosgenovou a chlorovodíkovou šmouhu.

Fosgen je vysoce toxický plyn, který může způsobit zvracení a dýchací potíže a byl použit jako zbraň v první světové válce.

Všechny tyto „létající objekty“ mají odvést vaši pozornost od obrovského množství smrtícího vinylchloridu, který se vláda rozhodla spálit nad zemědělskou půdou v Ohiu.

OHIO: Tohle se děje s auty po průjezdu přívalovým deštěm… 70+ mil od incidentu.

Může se jednat o jednu z největších ekologických katastrof v dějinách USA. Při havárii EastPalestine uniklo, rozlilo se a shořelo zhruba 100 000 galonů nebo 1 000 000 liber vinylchloridu. Kyselé deště a fosgen zdecimují ekologii zón.

Frank Castiglione

Černobyl v Ohiu, jsou velmi dobří v umlčování lidí a zatemňování médií, je třeba si to uvědomit. V Pensylvánii jste taky v prdeli. Tohle bude Boží prst rozmazávající rakovinu a smrt po více státech, viditelný z vesmíru, biblická zhouba a hrůza.

UAE Exotic Falconry & Finance