K naší planetě by se během deseti let mělo přiblížit celkem šest asteroidů. Jedním z nich je i asteroid zvaný Apophis, který pro naši Zemi představuje potenciální nebezpečí. Odborníci totiž varovali, že v případě kolize zde existuje riziko globální katastrofy. Informoval o tom space.com.

První vesmírný objekt bude naši planetu míjet v roce 2027, myslí si vědci z Laboratoře proudového pohonu (Jet Propulsion Laboratory), která se nachází nedaleko Pasadeny v Kalifornii.

Podle předběžných odhadů má mít „první“ asteroid 1990 MU v průměru 2,8 km. Následně se k Zemi přiblíží dalších pět planetek. Posledním ze šesti asteroidů má být právě Apophis, který by měl být viditelný i pouhým okem. Vědci očekávají, že se objeví v roce 2029, i když ještě v únoru letošního roku předpovídali, že nás mine až v roce 2036.

NASA nedávno zároveň uvedla, že se asteroid Apophis srazí se Zemí, což povede ke globální katastrofě.

Nyní v Laboratoři proudového pohonu trvají na tom, že žádný z šesti asteroidů nebude pro Zemi představovat hrozbu. A to i přesto, že dva z nich se objeví ve vzdálenosti menší, než je vzdálenost Země od Měsíce.

Šéf NASA také dříve vybízel lidi k tomu, aby se připravili na střet s kosmickými objekty. Podle odhadů odborníků se v prostoru poblíž Země může nacházet přibližně 17 tisíc neobjevených asteroidů.