Kuriózní případ se odehrál ve středu v Praze, když si chtěl opilý cizinec „odskočit“ v tamní hospodě. Když mu ale obsluha oznámila, že WC je jenom pro hosty podniku, začal křičet Alláh Akbar. Cizinec nakonec skončil v rukou policie.

Incident se odehrál v restauraci v Havlíčkově ulici v Praze 1. Právě tam chtěl daný muž využít WC.

„Byl upozorněn na to, že toaleta je pouze pro hosty. Objednal si tedy nápoj a cca před 10 návštěvníky nahlas provolal: Alláh Akbar! Někteří z hostů se zalekli a okamžitě opustili restauraci,“ stojí v  tiskovém prohlášení městské policie.

Poté se cizinec vydal na Masarykovo nádraží, kde ho v hale zadržela tamní policie. Na tu se obrátili zaměstnanci restaurace.

„Při kontrole totožnosti byl z muže silně cítit alkohol, provedená dechová zkouška ukázala pozitivní výsledek 2,75 promile. Muž byl předveden na policejní služebnu k dalšímu opatření,“ stojí dále ve zprávě.

Podle informací Novinek se jednalo o 34letého Ukrajince s trvalým pobytem v Praze. Muž nakonec dostal pokutu, kterou na místě zaplatil.

Přestože je pokřik Alláh Akbar v muslimském světě zcela běžný, policejní zpráva uvádí, že muž „vyhrožoval teroristickým útokem“.