NASA a houstonská letecká a kosmická společnost Axiom Space odhalily skafandry nové generace, které budou astronauti nosit na měsíční misi Artemis III. (Foto: Axiom Space)

Ve srovnání s nepružnými skafandry Apollo, kterými byli astronauti vybaveni více než 50 let, jsou nové skafandry navrženy tak, aby byly pružnější, uvedl Russell Ralston, zástupce programového manažera společnosti Axiom Space.

„Skafandr Artemis III společnosti Axiom Space bude připraven čelit složitým výzvám lunárního jižního pólu a pomůže prohloubit naše znalosti o Měsíci, abychom tam mohli dlouhodobě pobývat,“ napsal v tiskové zprávě Michael T. Suffredini, prezident a generální ředitel společnosti Axiom Space.

Nový skafandr Axiom Extravehicular Mobility Unit (AxEMU) byl ve středu plně k vidění na festivalu Moon 2 Mars ve vesmírném středisku v Houstonu. Do konce letošního léta bude NASA dodána „kompletní flotila“ cvičných skafandrů.

Zde je lepší pohled na skafandr.

Mise k Měsíci by měla odstartovat z Kennedyho vesmírného střediska na Floridě na palubě rakety Space Launch System v roce 2025 se čtyřmi astronauty. A NASA se samozřejmě „probudila“, když nedávno uvedla, že „posádka bude vybrána z nejrozmanitějších astronautů v historii“.

Zdroj: axiomspace.com