Podle republikána Jacka Bergmana (R-MI), který byl v neděli v kontaktu s ministerstvem obrany ohledně operací v oblasti Velkých jezer, americká armáda „vyřadila z provozu“ další „objekt“ nad jezerem Huron. (Foto: Twitter)

Podle michiganské kongresmanky Elissy Slotkinové (D) byl objekt sestřelen piloty amerického letectva a Národní gardy. Letěl ve výšce 20 000 stop a byl popsán jako „osmiúhelníkový“.

Jedná se již o čtvrtý objekt zneškodněný americkou armádou za něco málo přes týden.

* * *

Federální letecký úřad (FAA) v neděli omezil vzdušný prostor nad částí Michiganského jezera za účelem „podpory aktivit ministerstva obrany“, které oblast dočasně uzavřelo pro komerční a civilní letecký provoz, což bylo o chvíli později zrušeno.

Severoamerické velitelství pro leteckou a kosmickou obranu (NORAD) později potvrdilo, že jak ono, tak FAA „zavedly dočasné omezení letů ve vzdušném prostoru nad Michiganským jezerem přibližně ve 12 hodin našeho času dne 12. února 2023“. Stalo se tak „za účelem zajištění bezpečnosti leteckého provozu v oblasti během operací NORAD“, uvedlo s tím, že omezení bylo mezitím zrušeno.

„FAA krátce uzavřel část vzdušného prostoru nad Michiganským jezerem, aby podpořil aktivity ministerstva obrany,“ sdělil v neděli mluvčí FAA deníku The Epoch Times, aniž by uvedl další podrobnosti. „Vzdušný prostor byl znovu otevřen.“

Podle mapy monitorující oznámení FAA, tiskové agentury AFP, agentury Reuters a Fox News bylo oznámení FAA, které zakázalo civilní letecký provoz v oblasti, učiněno z důvodů národní obrany. V neděli kolem 13:15 SELČ se podle mapy zdálo, že omezení letů FAA bylo zrušeno.

Ministerstvo obrany se k tomu v neděli odpoledne veřejně nevyjádřilo.

FAA poskytl jen málo podrobností o tom, proč stanovil letové omezení, které zahrnovalo čtvercovou oblast, jež zahrnovala část Horního poloostrova Michiganu, severozápadní část Dolního poloostrova a části Wisconsinu.

„Piloti, kteří nedodrží následující [postup], mohou být zadrženi, zadrženi a vyslechnuti donucovacími orgány nebo bezpečnostním personálem,“ uvedl v neděli FAA také k omezení u Michiganského jezera a dodal, že piloti, kteří do něj vstoupí, mohou podle Fox News čelit smrtící síle.

Podél Michiganského jezera se nachází řada velkých amerických měst, včetně Chicaga, Milwaukee, Gary v Indianě a Green Bay ve Wisconsinu.

Zdroj: zerohedge.com