Po nedávném útoku na Sýrii Spojené státy ztrácejí své pozice na trhu se zbraněmi. Přední pozice zajmou ruské zbraně.

Experti jsou přesvědčeni, že Washington „pohřbil" image svých okřídlených střel a svých zbraní jako takových, po provedení útoků na Sýrii. To říká člen prezidia Akademie geopolitických problémů Araik Stěpanjan, píše portál.

„To, že téměř 70 % raket, které byly vypuštěny na Sýrii, bylo sestřeleno, či z nějakého důvodu nedoletělo do cíle, hovoří o tom, že Američané mají reálně problémy se svými zbraněmi. A mýtus o tom, že mají nejmodernější, nebo jak řekl Donald Trump, „chytré" zbraně, prostě zmizel. Američané prostě pohřbili image svých zbraní," prohlásil Stěpanjan v přímém přenosu rádia Sputnik.

Díky tomu, podle jeho názoru, Spojené státy přicházejí o své pozice na trhu se zbraněmi z toho důvodu, že již nemohou říci, že Tomahawky jsou to nejlepší. Země budou dávat přednost ruským zbraním, řekl.

Ruský generální štáb včera ukázal žurnalistům úlomky okřídlených střel, které byly sestřeleny syrskými prostředky protivzdušné obrany během útoků západní koalice na Sýrii. Ruští vojáci říkají, že část raket nedoletěla kvůli technickým problémům.