Zakladatel společnosti Tesla Elon Musk varoval, že „většina si neuvědomuje nebezpečí“ třetí světové války, protože konflikt na Ukrajině se stále stupňuje. (Foto: Flickr)

Reagoval tak na pondělní projev generálního tajemníka OSN Antonia Guterrese na Valném shromáždění, během něhož vyjádřil obavy, že lidstvo s „otevřenýma očima“ kráčí vstříc „širší válce“.

„Mohli bychom, prosím, nedělat třetí světovou válku,“ zeptal se komentátor Luke Rudkowski.

„Většina si nebezpečí neuvědomuje,“ odpověděl Musk.

Přestože Musk poskytl ukrajinské vládě své satelitní internetové systémy SpaceX Starlink, stoupenci prodlužování války na Muska za jeho výzvu k míru zaútočili.

Minulý týden Michail Podoliak, poradce ukrajinského prezidenta Vladimira Zelenského, dokonce bez důkazů tvrdil, že Musk omezuje dosah proukrajinských účtů na Twitteru, aby pomohl šířit „ruskou propagandu“.

„Možná je zapotřebí regulátora, který by majiteli vysvětlil pravidla hospodářské soutěže?“ ptal se. Navrhl Podoliak.

Generální ředitel Twitteru již dříve varoval, že „neustálá eskalace“ konfliktu na Ukrajině ohrožuje bezpečnost světa.

V lednu vyvolala německá ministryně zahraničí Annalena Baerbocková zděšení poté, co prohlásila, že „vedeme válku proti Rusku“.

To přimělo chorvatského prezidenta Zorana Milanoviće, aby na tuto poznámku reagoval tím, že ji označil za „šílenství“ a popřál Německu více štěstí než v poslední válce, kterou vedlo s Ruskem před 70 lety.

„Modlíme se k Pánu, aby tyto šílence osvítil a pomohl jim pochopit, že jakákoli snaha zničit Rusko bude znamenat konec světa,“ řekl patriarcha Kirill.

Donald Trump nedávno varoval: „Jsme na pokraji 3. světové války“ a minulý týden ve volebním videu tvrdil: „Kdybych byl prezidentem, k válce mezi Ruskem a Ukrajinou by nikdy nedošlo … ani za milion let.“

„Ale i nyní, kdybych byl prezidentem, byl bych schopen vyjednat ukončení této strašné a rychle eskalující války do 24 hodin,“ dodal.

Zdroj: zerohedge.com