Elon Musk v úterý prozradil, že se nechal několikrát očkovat vakcínou COVID-19, aby mohl cestovat v době intenzivních pandemických omezení, a že po třetím očkování málem skončil v nemocnici. (Foto: Flickr)

Musk to uvedl v příspěvku na webu X, který byl součástí vlákna, jež založil jako reakci na varování úředníků Evropské unie (EU), že se X dostal do hledáčku cenzury bloku, protože byl shledán nejvýznamnějším šiřitelem takzvaných dezinformací a dezinformací.

„Slyšeli jste o dezinformaci?“ nadepsal pan Musk svůj původní příspěvek slovní hříčkou, která doprovázela video kompilaci titulků zpráv o vakcíně COVID-19, které začínaly odvážnými počátečními tvrzeními na počátku pandemie, že vakcíny jsou „stoprocentně účinné“, a pak postupně klesaly níž a níž.

„Vakcína mRNA COVID-19 byla po pěti měsících účinná jen ze 47 %?“ zní jeden z pozdějších titulků, po němž následují ještě negativnější titulky jako „Švédsko a Dánsko zastavily očkování proti Covidu společnosti Moderna pro mladší lidi“ a nakonec titulky zdůrazňující ziskovost výrobců vakcín v souvislosti s výzvami ke zdánlivě nekonečnému doočkování.

Muskův příspěvek o klesající účinnosti vakcín vyvolal řadu komentářů, včetně jednoho od politického novináře Eda Krassensteina, který vznesl námitky.

„Myslím, že změny účinnosti jsou důsledkem nových kmenů a vyprchání imunity vakcíny. Je hloupost, že někdo kdy tvrdil, že je 100% účinná. Žádná vakcína není stoprocentně spolehlivá,“ napsal.

Pan Musk odpověděl, že v zásadě není proti vakcínám, ale že je proti povinnému nucení lidí nechat se očkovat.

„Mně šlo spíše o ten nehorázný požadavek, že lidé musí podstoupit vakcínu a několikanásobné přeočkování, aby vůbec něco udělali. To bylo zpackané,“ napsal pan Musk.

Dodal, že dokud Nejvyšší soud USA nezrušil platnost nařízení prezidenta Joea Bidena, které ukládalo velkým společnostem povinnost očkování nebo testování, jeho společnost SpaceX „a mnoho dalších společností by bylo nuceno propustit každého, kdo by se odmítl nechat očkovat!“.

„My bychom to neudělali. Raději bych šel do vězení, než abych propustil dobré lidi, kteří se nechtěli nechat očkovat,“ pokračoval pan Musk.

Pan Musk také prozradil, že dostal COVID-19 a pocítil „mírné příznaky nachlazení“, ale vakcíny si opakovaně vzal na cesty.

Třetí injekce mě málem poslala do nemocnice,“ řekl pan Musk.

„Kolik dalších lidí tam venku má příznaky, které jsou ve skutečnosti způsobeny vakcínou nebo léčbou Covidem, a ne samotným Covidem?“ zeptal se.

Přibývá údajů, které naznačují, že vedlejší účinky vakcíny COVID-19 jsou závažnější, než se dříve tvrdilo.

Pan Musk své poznámky kvalifikoval tím, že není zásadně proti vakcínám.

„Není to tak, že bych nevěřil ve vakcíny – věřím. Lék však nemůže být potenciálně horší než nemoc,“ řekl.

„Veřejná debata o účinnosti by neměla být uzavřena,“ pokračoval pan Musk.

Pan Musk dodal, že věří, že „existuje také velký potenciál pro léčení mnoha nemocí pomocí syntetické mRNA, takže nevylévejme s vaničkou i dítě“.

Příspěvek šéfa X vyvolal řadu reakcí, včetně vtipné reakce účtu Joe Biden Press Release (Parody), na kterém je fotografie usmívajícího se prezidenta Joea Bidena s výrokem:

„To je v pořádku: „Slibuji, že po 42. boosteru budete v bezpečí.“

„Jen si nezapomeň udělat trojitou masku, Elone,“ dodal účet.

Mezitím si v Bruselu úředníci EU vzali pana Muska a X na mušku cenzury.

Zdroj: theepochtimes.com