Letadlo s téměř sto lidmi na palubě, které letělo z Almaty do Astany, ztratilo výšku a narazilo do dvoupatrové budovy. Podle předběžných údajů zemřelo několik lidí.

Zdroje tvrdí, že nehodu nepřežilo 15 osob, i když první zprávy z místa nehody hovořily o sedmi mrtvých. Uvádí se také, že havárii přežilo šedesát lidí, kterým byla poskytnuta lékařská pomoc. Letiště již zveřejnilo jejich seznam. Jsou mezi nimi i děti.

Podle aktuálních údajů bylo do nemocnic převezeno celkem 66 cestujících, 50 z nich bylo hospitalizováno a 12 osob je ve vážném stavu. Řada obětí musí být operována.

„Všechno to bylo jako v nějakém filmu: nářek, křik, pláč lidí. Ani to všechno nedokážu popsat, jak to bylo děsivé. Pak přišel náraz, řev a přímo předem byl kus železa – nebyla žádná cesta ven,“ řekla žena.

​Příčiny nehody jsou vyšetřovány a na místě zasahuje téměř tisíc lidí a desítky sanitek. V současné době stále pokračuje evakuace cestujících a členů posádky z havarovaného stroje. 

Ministerstvo vnitra Kazachstánu uvedlo, že již bylo zahájeno předběžné vyšetřování nehody, a to podle článku o porušení bezpečnostních pravidel. Kazachstán za tímto účelem dokonce vytvořil zvláštní komisi.

Samotný prezident země, Kasym-Žomart Tokajev, již vyjádřil soustrast pozůstalým a přislíbil jim pomoc i přísné potrestání viníků katastrofy.

„S hlubokým žalem jsem obdržel zprávu o obětech a raněných při havárii letadla letecké společnosti Bek Air, které letělo z letiště Almaty. Sdílím s vámi tuto ztrátu a vyjadřuji soustrast rodinám a přátelům obětí a přeji všem zraněným rychlé uzdravení,“ stojí na jeho oficiálních stránkách.