Před mešitou ve městě Brest na severozápadě Francie došlo ke střelbě. Dva lidé utrpěli zranění. Zatím však není známo, jak jsou vážná. Podle nejnovějších informací se měl daný útočník zastřelit.

Ke střelbě před mešitou v brestské čtvrti Pontanézen došlo krátce po 16.00 hod SELČ. Jak uvádí místní prokurátor Jean-Philippe Recappe, neznámý pachatel vystřelil do davu lidí, kteří právě vycházeli z modlitebny.

Dva lidé utrpěli zranění, zatím však není známo, jak jsou vážná.

Podle agentury AFP nejsou jejich životy v ohrožení. Údajně měli být dotyční střeleni do nohy. Následně jim však bylo zranění ošetřeno hasiči a poté byli předání do péče zdravotníka.

BFMTV také informuje o tom, že je mezi zraněnými i místní imám Rachid El Jay. Ten má bý prý nechvalně proslulý svými kontroverzními videi, v nichž věřícím kázal o smrti či smilstvu a bytí správným muslimem. Údajně však tento konzervativní imám odmítá jakékoliv násilí, a to i včetně džihádu.

Podle francouzských médií má být nyní útočník na útěku. Deník Le Parisien uvádí, že muž po činu odjel šedým renaultem. Toto vozidlo však policisté později objevili opuštěné. Uvádí se, že motiv jeho činu zatím není znám.

Podle nejnovějších informací se měl útočník zastřelit, píše France Info.

​Dle předběžných infomrací je státní zastupitelství v Brestu je v současnosti v kontaktu s pařížskou protiteroristickou prokuraturou.

Francouzský ministr vnitra Christophe Castaner již na incident reagoval na sociální síti:

„Vyzývám prefekty, aby posílily ostrahu náboženských míst v zemi.“

​RTL uvádí, že policisté tamní okolí uzavřeli a již podrobili výslechu jednu ženu. Svědci přítomní na místě pak prohlásili, že si nejsou vědomi žádných výhrůžek namířených proti mešitě.