Místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky Tomio Okamura se ve svém příspěvku na Facebooku vyjádřil k udělení finanční odměny generálnímu řediteli České televize (ČT) Petru Dvořákovi ve výši 2,42 milionu korun. Považuje to za neuvěřitelnou nehoráznost a aroganci moci.

Včera radní ČT na svém veřejném jednání rozhodli o udělení finančního ročního bonusu generálnímu řediteli ČT Petru Dvořákovi v plné výši, což znamená 2,42 milionu korun. Poslanec Tomio Okamura píše, že nerozumí, za co Dvořák ten bonus dostal.

„To dostal za tu nehoráznou sluníčkářskou proamerickou a prounijní propagandu? Za lži a manipulace? To dostal za to, že Česká televize je fakticky ve ztrátě, i když to fixluje účetními triky z úspor z minulých let?“ ptá se Okamura.

Finanční bonus je desetinásobkem Dvořákova měsíčního platu ve výši 242 tisíc korun, který má nejvyšší šéf veřejnoprávní televize stanoven od roku 2017. V této souvislosti si Okamura vzpomenul na citát z projevu bývalého předsedy ČSSD Jiřího Paroubka, když mluvil o svých výdělcích. Tento citát se rychle stal českým klišé: „Nechci se Vás dotknout, ale kdo z Vás to má?“