Ohromujících 78% Demokratů v New Hampshire podle posledních průzkumů pohlíží na Bernie Sanderse příznivě. Jak hlásí The Hill, na Hillary Clinton pohlíželo příznivě takovéto procento v dubnu, ale už mezi Demokraty spadla o 15 procentních bodů. S tím, že Sanders předběhl Clintonovou s 44 procenty oproti 37 procentům (když vicepresident Joe Biden získal 9%) a podpora Trumpa mezi Republikány je na 35%, takže to vypadá, že se prozatím sériové lhářství Oligarchii nevyplácí … Jak hlásí The Hill:


[quote align="center" color="#999999"]


Republikánský presidentský kandidát v čele Donald Trump dominoval u davů v republikánském poli v časně hlasujícím státě New Hampshier, když si podle nového průzkumu urval 24% vedení před svým nejbližším rivalem.

Trumpa v tomto státě v primárkách podpořilo 35 procent republikánských voličů a následoval ho guvernér Ohia John Kasich (11 procent) a podnikatelka Carly Fiorina (10 procent), uvádí průzkum zveřejněný v úterý levicovým Public Policy Polling.

Bývalý floridský guvernér Jeb Bush a wisconsinský guvernér Scott Walker dostali každý po 7 procentech následováni penzionovaným neurochirurgem Benem Carsonem s 6 procenty.

Guvernér New Jersey Chris Christie, texaský senátor Ted Cruz a floridský senátor Marco Rubio mají každý po 4 procentech, zatímco senátor z Kentucky Rand Paul spadl na 3 procenta.

Nový průzkum zjistil propad podpory u několika kandidátů včetně výrazného propadu u Walkera (17 procent), který také podobně zažil, že mu Trump nedávno urval jeho vedení v Iowě, v dalším brzy hlasujícím státě.

Bush si to s Trumpem minulý týden rozdal v New Hampshier, načež poslední zaznamenaná čísla ukázala, že jen 38 voličů primárek má příznivý názor na Bushe, v porovnání s 41 procenty s negativním.

Na straně Demokratů předběhl senátor Bernie Sanders (I-Vt.) dlouhodobě v čele umístěnou Hillary Clinton o 7 procent s 42 procenty oproti jejím 35 procentům.

Je to stejný rozdíl jako v jiném průzkumu v tomto státě počátkem tohoto měsíce. Skoro osm z 10 Demokratů v New Hampshire, tj. 78 procent, pohlíželo v posledním průzkumu příznivě na Sanderse.

Na Clintonovou pohlíželo toto procento příznivě v dubnu, ale mezi Demokraty doteď spadla o 15 procent.

Zatímco Clintonová vede s 51 procenty ku 34 procentům mezi seniory, má Sanders náskok 45 procent ku 29 mezi všemi pod 65 lety, tvrdí průzkum. Ti dva jsou si blízcí ideologicky.[/quote]

* * *

Možná právě z toho je akciovým trhům tak nevolno? Buď socialistické peklo, nebo úpadek tyranie dolaru? Vyberte si.

Překlad: Miroslav Pavlíček

Zdroj: zerohedge.com