Premiér Slovenské republiky Igor Matovič na tiskové konferenci uvedl, že se připravuje plošné testování obyvatelstva na covid-19. O situaci s koronavirem na Slovensku a především o jednání vlády promluvil v TASR TV také publicista Juraj Hrabko. (Foto: Wikimedia)

Co se týče testování Slovenska, pak to se má podle slov Matoviče uskutečnit již příští víkend. Nejprve se mají protestovat okresy Námestovo, Dolný Kubín. Pokud budou stačit kapacity, pak ještě i Bardejov.

Hlavní testování se pak má provést za dva týdny. „Trochu mi trvalo, než jsem přesvědil i ostatní lidi, kteří s testy pracují, aby mi dali dobrozdání,“ uvedl premiér s tím, že předběžně oslovil ozbrojené síly, které jsou jediné schopné zorganizovat a zrealizovat tuto náročnou operaci.

Podle něj by měla být odběrová místa tam, kde se konají volby, tedy ve volebních místnostech. Působilo by tam více než šest tisíc lidí včetně vojáků a policistů.

„Obáváme se lidí, kteří nevěří na koronavirus a i přesto, že nosí roušky, popírají zavírání restaurací a další opatření. Ti jsou nejnebezpečnější, protože i když mají příznaky, nejdou k lékaři,“ pokračoval premiér s tím, že právě s touto částí obyvatel je nutné se vypořádat.