Dva zloději se rozhodli zaútočit na studentku z Novosibirsku, ale nakonec sami zavolali policii. Na místě události byla náhodná svědkyně, která se zabývá kulturistikou. Po této srážce byli chuligáni převezeni do nemocnice s několika zlomeninami.

Příběh o hrdinství Jekatěriny z Novosibirsku zveřejnila skupina Novosibiřská služba evakuace na sociální síti Vkontaktě. K incidentu došlo 12. září ve dvě v noci.

Dvacetiletá studentka Irina se vracela domů z návštěvy, kamarádi ji dovezli k zastávce nedaleko domu. Ke vchodu měla dojít maximálně pět set metrů.

Mladší sestra studentky uvedla, že muže zajímaly peníze a mobilní telefon Iriny. Dívka se však nechtěla svého majetku vzdát, poté však jeden z mužů vytáhl traumatickou pistoli.

Tuto scénu pozorovala 27letá Jekatěrina, která žije v osmém patře jednoho z okolních domů. Ta dlouho nepřemýšlela a vydala se studentce na pomoc.

„Viděla jsem, že lidé nereagují. A běžela jsem dolů. Na moje slova reagovali vytažením traumatické pistole a vystřelili mi pod nohy. Musel jsem reagovat rychle a rozhodně."

Začala potyčka, která skončila zavoláním policie. Tu však nezavolaly dívky, ale samotní útočníci. Ti skončili se zlomenými čelistmi a žebry.