Vysloužilý plukovník americké armády Douglas MacGregor během přenosu televizního kanálu Fox News řekl, že rozmístění vojáků Spojených států v Evropě je neoprávněné a Rusko nebude útočit na Evropu. (Foto: Youtube)

Podle něj neexistuje žádná hrozba ruského útoku na Evropu a útoku Číny na jihovýchodní Asii, takže není třeba nasazovat americké jednotky do zahraničí, aby těmto zemím čelily.

„Žádné ruské armády se neshromažďují na hranicích Evropy, a nepřipravují se na útok na Západ a dobývaní Evropy. Nic takového není. Žádné čínské armády se neshromažďují na hranicích jihovýchodní Asie nebo na hranicích s Koreou, nepřipravují se na útok na Korejský poloostrov nebo na invazi do Vietnamu či Thajska. Tyto armády neexistují, “ řekl McGregor.

Zdůraznil také, že rozmístění amerických vojáků je prospěšné pouze úzkému okruhu lidí, kteří z toho mají obrovské zisky.

„Vládnoucí třída dostává peníze od skupin se zvláštními zájmy. Existující lobbisté mají obrovské množství peněz a platí obrovské částky lidem na Kapitolském pahorku, aby podpořili jakékoli projekty zahrnující nasazení vojenských kontingentů v zámoří. Vojenská přítomnost v zahraničí je jejich pokladnou," dodal voják.

McGregor zároveň poznamenal, že všechny tyto armády, rozmístěné po celém světě, by mohly bránit americkou hranici s Mexikem, protože místní kontingenty nejsou schopny vyrovnat se s přílivem migrantů.

Současně dodal, že migrace je prospěšná pro úředníky obou stran ve vládě USA, kde někteří považují migranty za své budoucí voliče.

„Demokraté se dívají na jih a vidí voliče, kteří překračují hranici. Republikáni se obávají ztráty hlasů, proto jim chybí odvaha říci stop. Nikdo se nepostaví na bránění této hranice, protože vidí v těchto lidech základ stálé diktatury v budoucnosti,“ řekl MacGregor.

Vysloužilý plukovník také zdůraznil, že vláda USA již nemůže vrátit všechno zpět, protože nebude schopná ospravedlnit nadměrně nafouklý vojenský rozpočet, pokud uzná, že není třeba rozmísťovat americké jednotky mimo vlastní zem.